Kolín nad Rýnom

Srdce Európy

Krajina piva, klobás, futbalu, luxusných automobilov, ale predovšetkým jedna z najmocnejších krajín na svete a kolíska mnohých vplyvných osobností… také je Nemecko a jeho hlavné mesto kultúry - Kolín (Cologne)

Kolín nad Rýnom je štvrté najväčšie mesto Nemecka (po Berlíne, Hamburgu a Mníchove) a je považované za najstaršie veľké nemecké mesto.Táto vyše miliónová metropola pôsobí veľmi priateľsky, moderne a zároveň tu cítiť ducha histórie. Zrejme tomu tak bolo aj v minulosti, pretože taliansky básnik Francesco Petrarca o Kolíne kedysi napísal: „Je to úžasné mesto, plné dôstojných mužov a okúzľujúcich žien.“

Od 25. júna priamo z Košíc! V pravidelných odletoch 2x týždenne.

Kolín nad Rýnom je pokladaný za mekku nemeckej kultúry, takže neustále čulý umelecký život vám zabezpečí, že sa tam istotne nebudete nikdy nudiť. Je domovom pre viac ako tridsať múzeí a stoviek galérii. Napriek tomu, že sa Kolín nad Rýnom prezentuje ako mesto kultúry a umenia, nájdete tam aj veľa možností na trávenie voľného času. Istotne vás poteší informácia, že sa v meste nachádza viac ako sto rôznych diskoték, kde sa môžete dobre zabaviť a zakončiť príjemný deň spolu s vašimi priateľmi.

Kolínska katedrála nie je len centrom, ale aj srdcom Kolína. Je to najznámejšia kolínska pamiatka, preslávená po celom svete. Predstavuje hlavný orientačný bod mesta a je najnavštevovanejšou budovou v Nemecku. Jednoducho, vyráža dych hádam každému. Svojou monumentálnosťou, veľkosťou, výzdobou, proste krásou… Patríte medzi milovníkov múzeí alebo čokolády? Spojte to dokopy! Kolínske múzeum čokolády patrí do desiatky najnavštevovanejších múzeí v Nemecku a taktiež ide o jedno z najväčších múzeí tohto druhu na svete. 

Skrytá kolínska perla v podobe veľkého parku Brühl s dvoma zámkami, ktoré slúžili ako letné sídla šľachty. Park patrí medzi najudržiavanejšie a najvzácnejšie v Európe. V tomto meste sa nachádza aj veľké detské centrum, takže je ideálne na dovolenku s deťmi.

Kolín nad Rýnom je vďaka svojej polohe skvelou križovatkou pri vašich cestách do západnej Európy. Holandsko, Belgicko, Luxembursko či iné časti Nemecka sú len na skok z letiska Coln/Bonn. Zaleťte si tam priamo z Košíc!

Z Košíc je teraz dostupné aj Nemecko! Priamym letom do Kolína za fantastické ceny na palube Wizz air.
Letenky do Kolína
letenky od 10,- €
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;