Kolín nad Rýnom

Srdce Európy

Krajina piva, klobás, futbalu, luxusných automobilov, ale predovšetkým jedna z najmocnejších krajín na svete a kolíska mnohých vplyvných osobností… také je Nemecko a jeho hlavné mesto kultúry - Kolín (Cologne)

Kolín nad Rýnom je štvrté najväčšie mesto Nemecka (po Berlíne, Hamburgu a Mníchove) a je považované za najstaršie veľké nemecké mesto.Táto vyše miliónová metropola pôsobí veľmi priateľsky, moderne a zároveň tu cítiť ducha histórie. Zrejme tomu tak bolo aj v minulosti, pretože taliansky básnik Francesco Petrarca o Kolíne kedysi napísal: „Je to úžasné mesto, plné dôstojných mužov a okúzľujúcich žien.“

Prežite predĺžený víkend v Kolíne. Pravidelné odlety (štvrtok a nedela) a od novembra (piatok a pondelok).

Kolín nad Rýnom je pokladaný za mekku nemeckej kultúry, takže neustále čulý umelecký život vám zabezpečí, že sa tam istotne nebudete nikdy nudiť. Je domovom pre viac ako tridsať múzeí a stoviek galérii. Napriek tomu, že sa Kolín nad Rýnom prezentuje ako mesto kultúry a umenia, nájdete tam aj veľa možností na trávenie voľného času. Istotne vás poteší informácia, že sa v meste nachádza viac ako sto rôznych diskoték, kde sa môžete dobre zabaviť a zakončiť príjemný deň spolu s vašimi priateľmi.

Kolínska katedrála nie je len centrom, ale aj srdcom Kolína. Je to najznámejšia kolínska pamiatka, preslávená po celom svete. Predstavuje hlavný orientačný bod mesta a je najnavštevovanejšou budovou v Nemecku. Jednoducho, vyráža dych hádam každému. Svojou monumentálnosťou, veľkosťou, výzdobou, proste krásou… Patríte medzi milovníkov múzeí alebo čokolády? Spojte to dokopy! Kolínske múzeum čokolády patrí do desiatky najnavštevovanejších múzeí v Nemecku a taktiež ide o jedno z najväčších múzeí tohto druhu na svete. 

Skrytá kolínska perla v podobe veľkého parku Brühl s dvoma zámkami, ktoré slúžili ako letné sídla šľachty. Park patrí medzi najudržiavanejšie a najvzácnejšie v Európe. V tomto meste sa nachádza aj veľké detské centrum, takže je ideálne na dovolenku s deťmi.

Kolín nad Rýnom je vďaka svojej polohe skvelou križovatkou pri vašich cestách do západnej Európy. Holandsko, Belgicko, Luxembursko či iné časti Nemecka sú len na skok z letiska Coln/Bonn. Zaleťte si tam priamo z Košíc!

Z Košíc je teraz dostupné aj Nemecko! Priamym letom z Košíc do Kolína za fantastické ceny na palube Wizz air.
Letenky do Kolína
letenky od 10,- €
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;