Los Angeles

Mesto anjelov s továrňou na sny

Hollywoodske hviezdy, prepych, lesk a sláva láka LA alebo mesto anjelov každoročne milióny ľudí, ktorí túžia zažiariť a splniť si sny.

Na juhozápade USA, v štáte Kalifornia sa rozprestiera prístavné mesto Los Angeles, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie turistické mestá Ameriky. Takzvané mesto anjelov ponúka svojim návštevníkom viac ako iné mestá. Los Angeles je najväčšie mesto v štáte Kalifornia, druhé najväčšie mesto USA a súčasne hlavné mesto filmového priemyslu a mekka umelcov – od hercov, cez producentov, spisovateľov, tanečníkov až po hudobníkov, ktorých poznáte len z filmov či internetu. Preto je veľká pravdepodobnosť, že aj vy niekoho slávneho stretnete alebo zahliadnete na druhej strane ulice.

“LA” je hlavné mesto filmového priemyslu a mekka umelcov.

Los Angeles je dôležité centrum kultúry, vedy, technológie, medzinárodného obchodu a vzdelania. Navyše, mesto vedie vo výrobe populárnej zábavy, čo sa týka filmov, televízie a reprodukovanej hudby. Je významnou dopravnou križovatkou, finančným a komerčným centrom Ameriky a nachádza sa tu množstvo múzeí a observatórií.

Najznámejšia časť LA je určite továreň na sny, menom Hollywood. Práve tu sídli jedna z kalifornských lahôdok – Universal Studios – zábavný park, kde nájdete scény z najznámejších filmov, a ak budete mať šťastie budete si môcť pozrieť aj live prevedenie niektorých scén. Deti do troch rokov majú vstup zadarmo.

Väčšina spomedzi všetkých atrakcií v Los Angeles sa prirodzene týka filmového priemyslu. Po celom štáte nájdete roztrúsených niekoľko múzeí venovaných práve tomuto umeniu.

Ďalšou zo svetovo známych atrakcií tohto mesta, je neodmysliteľne Disneyland. Svet, v ktorom sa svet rozprávok stáva skutočným. Sieť parkov Disneyland sa nachádza po celom svete. No práve tento, ktorý sídli v štáte Anaheim, bol úplne prvý.

 


Vysokej koncentrácii celebrít sú prispôsobené aj všetky služby. Vďaka tomu je Los Angeles kulinárskym rajom pre každého gurmána. Nájdete tu totiž stovky špecializovaných reštaurácií s gastronómiou celého sveta. V LA si každý cestovateľ, turista či dobrodruh nájde to svoje.

Akciové letenky sú dostupné len do 30. novembra 2017. Odlet možný od 1. novembra 2017 do 15. decembra 2018.
Letenky do Los Angeles
letenky od 489,- €
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;