Londýn

Vychutnajte si “čaj o piatej” priamo v Londýne

História, architektúra, nákupy, oddych, futbal, nočný život... Hlavné mesto Anglicka a Spojeného kráľovstva patrí medzi najnavštevovanejšie miesta na svete, svojou atmosférou dokáže ohúriť každého.

Londýn je spolu s New Yorkom, Parížom a Tokiom najdôležitejším mestom na svete. Nachádza sa v ňom veľa dôležitých inštitúcií a kultúrnych ustanovizní, vrátane celosvetovo známych divadiel, múzeí, koncertných siení, palácov. Je plný zaujímavých budov a miest, ktoré sú každoročne vyhľadávané miliónmi turistov z celého sveta. Sú to miesta, ktoré písali históriu a ktoré majú dodnes čarovnú moc.

Obzrieť si túto krásavicu ležiacu na rieke Temža prichádzajú každoročne milióny turistov z rôznych kútov sveta.

Tower Bridge, rozprávkový most, ktorý stojí už vyše 120 rokov a svojím zdvíhacím mechanizmom stále ohuruje. Buckinghamský palác je vyhľadávaný hlavne kvôli kráľovskej rodine alebo kvôli strážcom paláca, ktorí vám veľkoryso “zapózujú” (brániť sa nebudú). A čo by to bol za výlet do Londýna, kebyže nenavštívite najznámejšiu vežu so zvonom na svete – Big Ben? Ikonická stavba, ktorá je pre Londýn špecifická po celé desaťročia. Samozrejme, že Londýn má ako historickú časť, tak aj svoju modernú časť plnú mrakodrapov a obchodných centier.


Londýn a jeho magickú atmosféru (nielen kvôli Harrymu Potterovi, ktorý sa v uliciach Londýna prechádzal) môžete teraz zažiť aj vy! Stačí si vybrať z ponuky CK Pelikán, ktorý sa postará o vašu cestu aj ubytovanie. Rozhodnite sa, kým vás nepredbehnú iní!

Viac o zaujímavostiach Londýna nájdete na našej stránke v sekcii “destinácie”.
Pobyt v Londýne
pobyt od 187,- €
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;