Maurícius

Synonymum luxusu a elegancie

Luxus a elegancia. To sú slová, ktoré najlepšie vystihujú dovolenkovú destináciu Maurícius. Okrem luxusných hotelov tu nájdete aj malé príjemné hotelíky s rovnako excelentným servisom.

Ostrovný štát Maurícius nájdete v juhozápadnej časti Indického oceánu. Rozprestiera sa približne 900 km východne od ostrova Madagaskar. Maurícius je často prezývaný ako Raj pre golfistov. Vo viacerých rezortoch tu nájdete nespočet golfových ihrísk, ktoré určite uspokoja vaše golfové potreby. Zaujímavosťou ostrova je, že väčšina športových aktivít v hoteloch je zdarma.

Zažijete tu všetko - oddych, spoznávanie aj cestovanie. Je len na vás, čo budete chcieť vidieť na vašom tripe, možností je neúrekom.

Ostrov ale ponúka omnoho, omnoho viac. Krásne scenérie, dravé rieky a nádherné vodopády, polia s cukrovou trstinou, ale aj nedotknutú prírodu a chránené prírodné parky. Zažijete tu všetko – oddych, spoznávanie aj cestovanie. Maurícius je špecifický aj svojou vôňou. Celý ostrov vonia sladko. Vzduchom sa šíri vôňa škorice, muškátového orieška a vanilky. Turizmus na Mauríciu ešte nie je tak rozšírený, a preto aj ceny sú veľmi prijateľné.

Pláže a azúrová voda plná korálov sú síce prenádherné, no ostrov skrýva aj mnoho iných krás, ktoré by ste mali vidieť. Botanická záhrada Sira Seewoosagura Ramgoolama, národný park Black River Gorges, vodopády Rochester, ktoré sa nachádzajú neďaleko mesta Souillac, posvätné jazero Grand Bassin, „zem 7 farieb“ – Terres des Sept Couleurs alebo najjužnejší bod ostrova – Gris Gris.  Je len na vás, čo budete chcieť vidieť na vašom tripe, možností je neúrekom.

Na ostrove by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu čajových plantáží. Tento výlet vám umožní spoznať históriu a význam čaju v maurícijskom živote. Navštívte aj koloniálnu rezidenciu Les Aubineaux, v manufaktúre Bois Cheri si pozriete proces výroby čaju a ochutnáte jeho rôzne príchute.


Ostrov Maurícius navštevuje veľa turistov hlavne kvôli krásam jeho podmorského sveta. Ideálny čas na dovolenku je od decembra do marca, kedy je voda pokojná a priezračná.

Nemáte záujem o služby CK? Hľadáte iba letenky na Maurícius? Spiatočné letenky do tohto raja nájdete už od 739 EUR v ponuke Turkish Airlines.
Pobyt na Mauríciu
pobyt od 1457,- €
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;