Prečo je let na letisko Kolín/Bonn skvelá voľba?

Zavedením linky z letiska Košice do nemeckého Kolínu nad Rýnom na krídlach nízkonákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air sa východnému Slovensku otvorili brány do západnej Európy ešte viac. Spolupráca s letiskom Kolín/Bonn ponúka návštevníkom viacero možností. Svojou centrálnou polohou a rýchlym rastom viete využiť letisko Kolín/Bonn nielen ako cieľovú stanicu, ale aj ako prestupné letisko.  

Letisko Kolín/Bonn

je letisko, ktoré si zvolila spoločnosť Wizz Air pre spojenie s letiskom Košice. Jeho skvelá poloha je kľúčovou pre mnohých, ktorí cestujú do Nemecka či okolitých krajín za prácou, biznisom, školou, rodinou alebo cestovaním.

Z letiska Kolín/Bonn sa lieta do 30 krajín a viac ako 150 destinácií. V rámci Nemecka sa viete z letiska Kolín/Bonn letecky prepraviť na letiská:

Berlin-Schoenefeld (SXF)
Berlin-Tegel (TXL)
Dresden (DRS)
Hamburg (HAM)
Leipzig (LEJ)
Munich (MUC)
Nuremberg (NUE)
Paderborn-Lippstadt (PAD)
Stuttgart (STR)
Westerland-Sylt (GWT)

V okolí mesta Kolín nad Rýnom sa nachádza viacero ďalších, významných miest, ktoré sú vzdialené len na skok. Vďaka pravidelnej vlakovej a autobusovej doprave na letisko Kolín/Bonn nie je žiadny problém dostať sa aj do vzdialenejších miest či do susedných štátov.

 

Düsseldorf 

Je zaradený medzi 10 svetových miest s najlepšou životnou úrovňou, konkrétne na šieste miesto. Okrem gastronómie môžete v meste Düsseldorf spoznávať aj kultúru a históriu vo viacerých múzeách či galériách. Düsseldorf nepochybne nadchne aj všetkých obdivovateľov modernej architektúry.

Z letiska Kolín/Bonn do mesta Düsseldorf

Vlakom: z Köln/Bonn Flughafen cez Köln Hbf do Düsseldorf Hbf

Autobus: (FlixBus) z Metropolitan Area Cologne do Düsseldorf, Düsseldorf

Düsseldorf

 

Wuppertal

Wuppertal

Je najväčším mestom a zároveň ekonomickým, vzdelávacím, priemyselným a kultúrnym centrom regiónu Bergisches Land. Toto “veľkomesto uprostred zelene” je známe svojou visutou lanovkou. V blízkosti tejto dráhy sa rozkladá mesto hýriace sebavedomím a zmyslom pre dejiny, nad ktorým môžeme len žasnúť.

Z letiska Kolín/Bonn do mesta Wuppertal

Vlakom: z Köln/Bonn Flughafen cez Köln Hbf (každé 2 hodiny) do Wuppertal Hbf

Autobusom: (FlixBus) z Metropolitan Area Cologne do Wuppertal, Wuppertal

 

Dortmund

Mesto, ktoré už dávno nie je tým špinavým mestom plným tovární ťažkého priemyslu. Pôvodná výroba ustúpila moderným technológiám a mesto sa paradoxne nazýva aj zelenou metropolou. Jeho hlavným lákadlom snáď pre všetkých cestovateľov je fakt, že sa tu nachádza najväčší pivovar v Nemecku. Kto dostal chuť?

Z letiska Kolín/Bonn do mesta Dortmund

Vlakom: z Köln/Bonn Flughafen do Dortmund Hbf

Autobusom: (FlixBus) z Metropolitan Area Cologne do Dortmund, Dortmund.

Dortmund

 

Bonn

Bonn

Je kúpeľné nemecké mesto v severnom Porýní-Vestfálsku, presne 20 kilometrov južne od Kolína nad Rýnom. Mesto je tiež významným centrom v oblasti turistiky, pretože sa tu organizuje viacero samitov, a to aj na celosvetovej úrovni. Vo svete je Bonn známy hlavne tým, že medzi rokmi 1949 a 1990 bol hlavným mestom vtedajšieho Západného Nemecka. Teraz je však známe predovšetkým ako mesto umenia.  

Z letiska Kolín/Bonn do mesta Bonn

Vlakom:  z Köln/Bonn Flughafen na zastávku Bonn-Beuel

Autobusom: z Departs Flughafen Köln/Bonn Bf  do Bonn Hauptbahnhof

 

Frankfurt

Je jedným z najväčších nemeckých miest, ktoré sa tak trochu vymyká európskemu duchu. Frankfurt sa taktiež prezýva Big Ebble alebo Mainhattan podľa amerického mesta New York. Až po príchode sem pochopíte, prečo je tomu tak. Každoročne sa tu koná viacero výstav a veľtrhov s názvom Frankfurtské veľtrhy. Mesto sa nachádza v južnej časti Nemeckej spolkovej republiky Hesensko a je bezpochyby jedným z najväčších európskych dopravných uzlov.

Z letiska Kolín/Bonn do mesta Frankfurt

Vlakom:  zo stanice Köln/Bonn Flughafen až do Frankfurt (Main) Hbf

Autobusom: (FlixBus) zo zastávky Metropolitan Area Cologne do Frankfurt, Frankfurt central.

(miestnym) z Flughafen Köln/Bonn Bf cez Bonn Hauptbahnhof do Frankfurt (Main) Hbf

Frankfurt

 

Ak ste si let na letisko Kolín/Bonn vybrali z dôvodu, že sa chcete pozrieť do jedného z jeho susedných štátov, na výber máte naozaj krajiny a miesta, ktoré majú čaro a len tak ľahko na ne nezabudnete.

 

Holandsko

Holandsko je krajina známa veternými mlynmi a tulipánmi. Zaradiť ju môžeme medzi popredné krajiny sveta v rôznych oblastiach. Je to jednoznačne jedna z najekologickejších krajín sveta. Zamilovaným ponúka romantické miesta na prechádzky či pikniky, športovo založeným zasa parky, lesy či cyklistické chodníky. Pre ľudí milujúcich kultúru ponúka rôzne spoločenské akcie či festivaly.  Na svoje si prídu aj fanúšikovia historických pamiatok či výtvarného umenia. Holandsko ponúka množstvo miest, ktoré by ste mali vidieť. Určite však navštívte Amsterdam, požičajte si bicykel na prechádzku uličkami mesta, ktoré je pospájané množstvom kanálov. Zaujímavý je aj Haarlem s jeho Keukenhofskou záhradou. Medzi najkrajšie mestá patria Leiden či Rotterdam. Z prírodných zaujímavostí je to hlavne Národný park Hoge Veluwe alebo vodný svet Neeltje Jans a Middelburg.

Belgicko

Je krajina čokolády a mnohých jazykov. Medzi miesta, ktoré v Belgicku stoja za váš čas, určite patrí jeho hlavné mesto - politické a finančné veľkomesto Brusel. Okrem cikajúceho panáčika láka návštevníkov zmesou starodávnych kostolov a rušnou atmosférou. Rovnako zaujímavé je aj mesto Bruggy so svojím nádherným romantickým centrom, parkami či historickými budovami a krásnymi uličkami. Svoj pobyt v Belgicku si môžete spríjemniť a spestriť pobytom v Ghente, ktorý pripomína belgické Benátky.

Luxembursko

Možno malá, no o to viac bohatá krajina, kde ľudia nemajú problém dohovoriť sa aj štyrmi jazykmi.
Luxembursko je malou krajinou susediacou s oveľa väčšími štátmi ako Nemecko, Francúzsko a Belgicko. Je iba o trošku väčšie ako náš Bratislavský kraj, počtom obyvateľov je to taká väčšia Bratislava. A ktoré mestá stoja v Luxembursku za návštevu? Medzi "topkami" nesmie chýbať hlavné mesto Luxemburg, Arden – oblasť s nádhernou prírodou, fascinujúcimi horami či údoliami, no taktiež mestá Wiltz, Diekirch a turistické centrum Esch-sur-Sűre, ktoré je obklopené prírodnou vodnou priekopou.

var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;