Z Košíc na najkrajšie vianočné trhy v Európe

Vianoce sú obdobím, kedy sú si ľudia bližší a atmosféra v uliciach a v domovoch je krajšia a príjemnejšia. Svetové metropoly sa predbiehajú vo výzdobe a vianočné trhy sú stále bohatšie a zaujímavejšie. Kde v Európe môžete nájsť tie najkrajšie vianočné trhy? V krásnych metropolách, kde si viete pohodlne zaletieť priamo z Košíc.  

 

Vianočné trhy v Kolíne

Až anjelské vianočné trhy objavíte v Kolíne, kde im kolínska katedrála robí nádhernú kulisu.
Priamo pred bránami kolínskej katedrály sa rozprestiera 160 pavilónov s umeleckými výrobkami, medzi ktorými dominujú predovšetkým anjeli rôznych tvarov a veľkostí. Na Rudolfovom námestí je zasa rozprávkový svet určený deťom a čím bližšie k rieke, tým je predvianočná ponuka pestrejšia... . Viac o nemeckých vianočných trhoch nájdete tu.

Vianočné trhy vo Viedni
Pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru zažijete na Christkindlmarkt, najväčších a najznámejších vianočných trhoch vo Viedni. Konajú sa každoročne na radničnom námestí (Rathausplatz), na hlavnej okružnej triede (Ringstrasse) medzi radnicou a divadlom Burgtheater. Čaro adventu v priestoroch radnice i pred ňou sa z diaľky hlási jasne osvetlenou “Anjelskou alejou” a zdobenými vstupnými bránami do parku medzi parlamentom a viedenskou univerzitou. Vianočný punč v rozmanitých variáciách, pečené gaštany, koláče, nádherné vianočné ozdoby, doplnky a hračky z dreva i keramiky alebo inšpirácie na vianočné darčeky v niektorom z vyše 150 stánkov. Na každého dýcha čaro Vianoc, ktoré doplní bohatý program pre dospelých aj deti. Viac o viedenských vianočných trhoch nájdete tu.

 

Vianočné trhy v Prahe

Vianočné trhy v Prahe sú všade. Ulice sú plné ľudí a každé, aj malé námestie sa mení na vianočný trh. Najväčšie vianočné trhy sa už tradične konajú na Staromestskom a Václavskom námestí. Každý trh má vlastné pravidlá a vlastný termín konania. Tak, ako na iných trhoch, aj tu na vás čakajú desiatky stánkov, kde objavíte darčeky, dekorácie, porcelán, ale aj tradičné varené víno či medovinu, trdelníky, perníčky a iné cukrovinky. Vianočnú atmosféru tu dotvárajú svetlá, vianočné stromčeky a koledníci na každom rohu. Viac o pražských vianočných trhoch nájdete tu.

Vianočné trhy v Londýne

Ak túžite po najvianočnejších vianočných trhoch v Európe, zaleťte si do Londýna. Najväčšie vianočné trhy v Londýne objavíte na Oxford Street, kde sa ulica počas vianočného obdobia “obliekaja” do vianočných svetiel už od roku 1959. Nákupy na Oxford Street isto neoľutujete. Svetové značky a produkty od výmyslu sveta nenechajú vaše peňaženky dlho plné.
Duch Vianoc je prítomný v celom Londýne - Trafalgar Square, Bond Street, Covent Garden...
Ak vás nakupovanie unaví, príjemne si oddýchnete v pekných kaviarniach, ktorých je tu viac než dosť. Aby ste sa zžili s anglickou vianočnou atmosférou, ochutnajte napríklad tradičný hustý vianočný puding.
K Vianociam nepochybne patrí sneh či ľad. Najpôsobivejšie je nezabudnuteľné nočné korčuľovanie s romantickým osvetlením, ktoré zažijete zažijete na najznámejšom londýnskom klzisku na nádvorí Somerset House na brehu Temže alebo na najväčšom štadióne pri štadióne vo Wembley. Stačí si iba zakúpiť letenku Košice - Londýn a jeho čarovnú atmosféru si môžete vychutnať tento rok aj vy. Viac o londýnskych vianočných trhoch nájdete tu.

Vianočné trhy v Košiciach

Košické rozprávkové Vianoce – takto sa už niekoľko rokov nazýva adventné obdobie v Košiciach a má aj prečo. Hlavná ulica, ktorá je zároveň najdlhšou pešou zónou na Slovensku, sa premení na rozprávkovú krajinku plnú drevených stánkov, lahodných nápojov i jedál, vyzdobenú vločkami a stromčekmi. Vianočné trhy v Košiciach objavíte aj pred obchodným domom Aupark Shopping Center Košice, OC Galéria Shopping Center a vo dvore na Poštovej ulici. 
Varené víno zo všetkých kútov Slovenska, medovina, kapustnica, horúce vianočné drinky, čokolády, perníky, medovníky … všetko čo má príchuť Vianoc nájdete v Košiciach. Pozvite svojich známych do Košíc na vianočné trhy, z ktorých si odnesú len krásne a úsmevné spomienky.

var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;