Začnite vyhľadávať

hore

Bristol

Malý kus zeme, veľký kus histórie

Ak túžite vidieť pravé Anglicko a chcete sa vyhnúť ruchu veľkomiest, vaše kroky by mali smerovať práve tu.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Len 172 kilometrov východne od Londýna sa rozprestiera prekrásne mesto, ceremoniálne grófstvo v Anglicku – Bristol. Ide o tretí najväčší prístav námorníctva vo Veľkej Británii. Mesto bolo založené v 10. storočí ako stredisko obchodu a už v stredoveku bol prístav v meste veľmi významné dopravné a logistické centrum. V posledných rokoch mesto žije predovšetkým vďaka leteckému priemyslu a turizmu. Dôkladnou obnovou, ktorou si prešlo kultúrne centrum, sa uchovala historická hodnota mesta, a tým sa zvyšuje dopyt po turizme. Bristol síce nepatrí medzi hlavné a ani najväčšie mestá, no nepochybne patrí medzi tie najkrajšie. Presvedčte sa o tom sami.

Naplánovať slnečný výlet do Anglicka je niekedy náročné, no keď sa to podarí, tak to stojí za to.

V meste sa nachádza najstaršie fungujúce divadlo v Anglicku – Divadlo Royal, ktoré bolo po prvýkrát otvorené v roku 1766. Veľký kus histórie môžete spoznať v jednom z najkrajších lodných múzeí na svete. Najväčším lákadlom je Brunel’s SS Great Britain, prvá zaoceánska loď so železným trupom na svete, poháňaná pomocou lodných skrutiek.

Bristol je známy aj vďaka svetovo preslávanému visutému mostu – Clifton, ktorý sa nachádza vedľa dediny Clifton a ide o jedno z najkrajších miest mesta Bristol, ktoré svojou atmosférou stále dokáže očariť turistov aj domácich. Typické reštaurácie, kaviarne, obchody, malebné uličky, krásna architektúra, záhrady a prechádzky tajnými zákutiami tejto dedinky určite stoja za výlet.

Z Bristolu máte už len na skok od čarovného, až magického juhozápadného cípu Anglicka – Cornwallu, ktorý ukrýva viac ako celé Anglicko dokopy. Prímorské dedinky s bielymi domčekmi a zelenší než zelený vidiek posiaty ruinami keltského osídlenia robí Cornwall hybridom historických pamiatok a prírodných krás. Nezabudnuteľný sa stane váš výlet do Cornwallu, ktorý je od Bristolu vzdialený 170 km. Podľa množstva cestovateľov je to najkrajšia časť Anglicka a od osamelých zátok pozdĺž celého južného pobrežia až po majestátne útesy severného pobrežia vás bude nadchýnať.

Nenechajte si ujsť ponuku spoznať Bristol a jeho okolie. Priamo z Košíc za skvelú cenu.