Začnite vyhľadávať

hore

Las Vegas

Mesto, ktoré nesmie chýbať na “wanderliste” žiadneho cestovateľa

Viva Las Vegas! Nech žije mesto hazardu, gýča a nekonečnej zábavy!

 

Las Vegas je najväčším mestom štátu Nevada a každoročne ho navštívia milióny turistov. Ak teda uprednostňujete skôr pokojnejšie lokality, toto miesto nebude nič pre vás. Vegas je totiž priam ako stvorené pre milovníkov rušných svetových metropol, nadšených davov ľudí a nekonečných možností zábavy. Ak si chcete vychutnať mesto plnými dúškami, odporúčame ubytovať sa na ulici The Strip, kde sa nachádzajú najznámejšie hotely a kasína. Po zotmení sa vám naskytne pohľad na pravé Las Vegas – vyzdobené pestrofarebnými nápismi a neónovými tabuľami, ktoré vás budú vábiť, aby ste vyrazili do ulíc a utratili zopár eur v jednom z najznámejších kasín sveta. Ale aj o tom je výlet do mesta hriechu.

Ak chcete zažiť niečo naozaj neopakovateľné, Las Vegas je tým správnym miestom.

Pre Vegas však nie je nič typickejšie ako svadobné zvony. Vedeli ste, že v tomto meste uzavrie manželstvo každý deň približne 300 zamilovaných párov? Ak teda nechcete utrácať peniaze za svadobnú hostinu, Little White Wedding Chapel je jedno z najvyhľadávanejších miest, kde si povedať svoje “áno”. Osláviť to môžete v jednom z miestnych hotelov. Takmer každý z nich má minimálne jednu sálu, v ktorej sa konajú nočné show. Na miestnych pódiách pravidelne vystupujú spevácke hviezdy ako Mariah Carey, Celine Dion či Elton John. Možnosti, čo robiť, sú takmer neobmedzené. Kde inde by ste videli pred hotelom žeravú sopku, Eiffelovu vežu, tigre či obrovské ruské koleso, z ktorého máte výhľad na celé Las Vegas?

Výnimočný zážitok vám poskytne hotel Venetian, ktorého nákupná arkáda sa podobá Benátkam. Stačí nastúpiť do gondoly a váš gondolier vás prevezie po celom komplexe. Vo Vegas je jednoducho všetko! Neboli ste ešte v New Yorku? Hotel New York-New York je navrhnutý tak, aby pripomínal jeho typickú panorámu. Objaviť ho nie je nič zložité – stačí, ak budete hľadať Sochu slobody, horskú dráhu či Brooklynský most.

Ak chcete zažiť na svojom výlete trochu adrenalínu, jednou z vašich zastávok musí byť Stratosphere Tower. Okrem dychberúceho výhľadu ponúka atrakcie ako Sky Jump, Big Shot, X Scream či Insanity. Napriek tomu, že vám tam žiadne nebezpečenstvo nehrozí, tieto atrakcie sú iba pre silnejšie povahy. Pre tých, ktorí sa radšej zabavia na zemi ako v oblakoch, je tu napríklad veľkolepá pirátska show pred kasínom hotela Treasure island, vystúpenie Davida Copperfielda v hoteli MGM Grand či rôzne múzeá. Jedným z najobľúbenejších je Neónové múzeum. Ak vás zo všetkých tých svetiel ešte nebude bolieť hlava, určite ho navštívte. Naskytne sa vám pohľad na veľkolepú históriu značiek, vzorov a tabúľ, ktoré kedysi zdobili Vegas, no svoje dni slávy už majú dávno za sebou. Z niektorých sa zachovala iba časť, iné však boli znova zrekonštruované.   Na záver vám odporúčame, aby ste si nenechali ujsť jedinečný výlet na Grand Canyon. Sú to cca 2 hodiny autom, no zážitok bude stáť naozaj za to.

Neváhajte a využite spojenie z Košíc! Na toto nezameniteľné miesto budete spomínať ešte na staré kolená.