Začnite vyhľadávať

hore

Mexico City

Krajina tequily a bohatej kultúry

Mexiko je miesto, kde sa snúbi chutné jedlo, temperament miestnych obyvateľov a tajuplná história Mayov a Aztékov. Vychytajte aj vy akciové letenky z Košíc, vďaka čomu je Mexiko dostupné každému.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Tequila, guacamole, taco, quesadilla, nachos, churros, burrito…nielen toto sú chute Mexika! Ochutnajte ho na vlastnej koži a zaleťte si tam z Košíc! Mexiko je nepochybne top turistickou destináciou Latinskej Ameriky. Niet sa čomu čudovať. Táto krajina ponúka obrovské množstvo lákadiel, ktorými osloví gurmánov, lovcov zážitkov, ale aj relaxačných turistov.

Tequila, guacamole, taco, quesadilla, nachos, churros, burrito…nielen toto sú chute Mexika! Ochutnajte Mexiko na vlastnej koži!

Ak sa rozhodnete navštíviť túto nádhernú krajinu, pripravte sa na veľkú zmenu! Mexiko City, hlavné mesto Mexika, je totiž tretí najväčší urbánny priestor na svete a zapĺňa náhornú plošinu v nadmorskej výške 2240 m n.m. Bolo založené Aztékmi a neskôr ovplyvnené Španielmi. Má bohatú históriu a dnes patrí medzi najľudnatejšie mesto na svete – pripravte sa na menší chaos.

Mexiko je svetovo známe svojím jedlom, kultúrou, prírodou, ale aj neslávne slávnym osobnostiam. Každý rok ho navštevuje stále viac a viac turistov z celého sveta, ktorí objavujú jeho krásy. O meste Mexiko City je známe, že vyrástlo zo stredu jazera, ktorého pozostatky stále nájdete v meste, rovnako ako pamiatky na koloniálnu aj aztécku éru. Okrem toho vás čaká sopka, Popocatépetlplávajúce záhrady Xochimilco, zrúcaniny starého mesta (pyramídy) Teotihuacan a množstvo ďalších pamiatok a atrakcií, ktoré sa vám vryjú do pamäte.

Mexiko patrí medzi krajiny s najvyššou kriminalitou, no hlavné mesto Mexiko City ešte nepatrí do zoznamu miest, ktorým by ste sa mali úplne vyhýbať. Podľa oficiálnych vyhlásení Ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov, by sa však turisti mali vyhýbať piatim štátom Mexika, v ktorých stúpa kriminalita. Ide o štáty Colima, Guerrero, Michoacán, Sinaloa a Tamaulipas. Pre občana SR, ktorý chce navštíviť Spojené štáty mexické za účelom turistiky do 180 dní, platí bezvízový styk. Pre vstup do krajiny však potrebujete pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.