Petrohrad

Ruská perla s bohatou históriou.

Rusko, najväčší štát sveta, ktorý zaberá niečo vyše osminu zemskej súše a na ktorej sa nachádzajú najkrajšie, najzaujímavejšie a najmocnejšie mestá sveta, otvára svoje brány aj východnému Slovensku.

Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Saint Petersburg, Sankt Peterburg alebo po slovensky PETROHRAD je najsevernejšie položené veľkomesto na svete. Leží v severozápadnej časti krajiny, v ústí rieky Neva na štyridsiatich siedmich ostrovoch. Rozkladá sa na 1500 kilometroch štvorcových, z toho 15 percent tvorí voda. Preto mu aj prischlo pomenovanie Benátky severu. Štyridsaťsedem ostrovov spája 300 mostov. Petrohrad je vďaka svojej severnej polohe veľmi rozprávkové mesto hlavne v zime. Majestátne cárske paláce, kostoly či iné historické budovy sú zimných mesiacoch pokryté bielou perinou, ktorá mestu dodáva rozprávkovú atmosféru.

Kto navštívil Petrohrad musí uznať, že je to naozaj veľmi príjemné, kultúrne, zelené mesto a právom mu patrí titul najeurópskejšieho mesta v Rusku.

Drvivá väčšina budov centra mesta je historických. Sála z nich elegancia európskej šľachty, ktorá spoluvytvárala vzhľad celého mesta. Vrchol turistickej sezóny predstavujú tzv. Biele noci, kedy slnko síce zapadne za horizont, ale úplná tma nepríde takmer mesiac. Biele noci oficiálne trvajú od 11. júna do 2. júla, preto ak patríte medzi nočné “vtáky” toto obdobie bude pre vás to pravé. Petrohrad je kultúrnym centrom a pýchou celej krajiny. Žili tu slávni hudobní skladatelia Čajkovskij, Rimskij-Korsakov, Stravinskij, Šostakovič a mnohí ďalší, básnik Alexander Puškin tu študoval a zomrel v súboji, Dostojevskij sem umiestnil dej svojho románu Zločin a trest. Legendárny ruský balet sa tiež zrodil práve v Petrohrade.

Najvýznamnejším umelecko-historickým múzeom Petrohradu aj celého Ruska je Ermitáž. Jeho zbierka s tromi miliónmi exponátov je skoro desaťkrát taká veľká ako zbierka slávneho parížskeho múzea Louvre. Preto ak máte záujem o návštevu tohto múzea, naplánujte si na jeho obhliadku viac dní. Okrem múzeí je v Petrohrade aj obrovské množstvo kostolov. Typicky ruskú architektúru má jedna z hlavných ikon mesta, Chrám Spasiteľa na krvi. Najkrajšie ruské paláce, ktoré sú možno ešte prepychovejšie a prezdobenejšie ako Versailles, sa nachádzajú kúsok za Petrohradom. Ohromujúcim architektonickým dielom je zámok Petrodvorec, blízko ktorého sa v rozsiahlom parku nachádza ďalších 20 menších zámočkov a pavilónov.


Hlavnou a najrušnejšou ulicou Petrohradu je Nevský prospekt s dĺžkou 4,5 kilometra. Nachádzajú sa tu obchody, reštaurácie a viaceré významné stavby. Je to ideálne miesto, kde môžete stretnúť veľké množstvo ľudí z celého sveta. Vo večerných hodinách má táto ulica fantastickú živú atmosféru. Pre návštevu Ruskej federácie je potrebné si v časovom predstihu vybaviť víza na pobyt. V závislosti od druhu návštevy sa udeľujú turistické a biznis víza v trvaniach jeden vstup v priebehu 30 dní platnosti, dva vstupy v priebehu 90 dní platnosti až po ročné víza. Ak nevyužívate služby cestovnej kancelárie a idete na vlastnú päsť, na Slovensku je niekoľko agentúr poskytujúcich asistenciu s vízovými službami do Ruska.

Najkrajšie mesto Ruska čaká na vašu návštevu. Stačí jeden prestup vo Varšave a ste tam.
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;