Praha

Objavte krásy Prahy, ktorá bude mať ešte dlho čo ponúknuť.

Nemusíte letieť na druhý koniec sveta, aby ste našli poklad. V Prahe je ešte stále čo obdivovať a zažívať.

Ak ste si mysleli, že bratia Česi nemajú cestovateľom čo ponúknuť, ste na veľkom omyle. Mesto, akým je Praha, vyhľadávajú turisti z celého sveta aj dnes. Nielen kvôli jej krásam, ale aj histórii, skvelému jedlu, pivu či svetovým akciám. Stovežatá, ako ju mnohí označujú, svoje pomenovanie nedostala pre nič za nič. Stačí, aby ste sa prešli alebo pomocou pozemnej lanovky vyšli na vrch Petřín a pochopíte. Priame letecké spojenie Košice - Praha vám teraz umožňuje vychutnať si všetky jej krásy kedykoľvek chcete. Vďaka akciovým letenkám navyše môžete letieť do Prahy nielen pohodlne, ale aj lacno.

Boli ste už v Prahe? Ak nie, choďte tam čo najskôr a ak áno, choďte tam opäť.

Nachádza sa tam Petřínska rozhľadňa, Štefánikova hvezdáreň, Hladný múr, Bludisko, Strahovský kláštor, Kostol sv. Michala, Kalvária, Kaplnka božieho hrobu, Krížová cesta, Záhrada Květnica, Letohrádok Kinských, Stĺpové slnečné hodiny, Reštaurácia Nebozízek, Kaplnka, Studnička Petřínka.

Praha má bohatú históriu, ktorú nám pripomína stále atraktívne centrum mesta – Václavské námestie, Karlov most, Pražský orloj, Vyšehrad či Klementinum.

Pražský orloj je jedinečná technická pamiatka, ktorá ako posledná na svete meria babylonský a staročeský čas. Je umiestnený na južnej strane veže Staromestskej radnice v Prahe. Je jedným z najznámejších turistických objektov Prahy a je súčasťou historického centra. Karolov most je zas najstarší stojaci most cez rieku Vltavu v Prahe a druhý najstarší zachovaný most v Česku.

Klementinum je rozsiahly areál, ktorý je vzdialený len pár minút od Karlovho mostu či Staromestského námestia. Nachádza sa v ňom “Baroková perla”, jedna z najkrajších knižníc na svete vyzdobená prekrásnymi freskami a niekoľkými veľmi vzácnymi a cennými glóbusmi.
Nad knižnicou sa rozprestiera Meridiánová sieň, ktorá je unikátna tým, že v minulosti bola využívaná na určovanie presného poludnia. Na samom vrchu objavíte 68 metrov vysokú Astronomickú vežu, z ktorej je nádherný výhľad na historické centrum Prahy.

Praha je možno miesto, ktoré každý "veľmi dobre" pozná. No v mnohých prípadoch to tak vôbec nie je. Praha vie stále očariť a prekvapiť aj tých najskeptickejších cestovateľov. Okrem nádhernej architektúry a bohatej histórie vás isto presvedčíme na skvelé jedlo a svetovo známe pivo.

Z Košíc do Prahy len za 1 hodinu a 15 minút s pravidelnými odletmi až 15x do týždňa.
Letenky z Košíc do Prahy
od 83,70,- €