Viedeň

Dáma na Dunaji

Mesto hneď za našimi hranicami akoby kameňom dohoditeľné z Bratislavy. Mesto hudby, pôsobisko významných svetových osobností - Beethovena, Sigmunda Freuda i Mozarta. Práve sem sa teraz môžete dostať hodinovým letom leteckej spoločnosti Ryanair za bezkonkurenčné ceny.

Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Viedeň je bohatá na kultúru, architektúru, históriu. Vznešená a krásna, rakúska cisárovná, mesto zo všetkých miest najočarujúcejšie. Presvedčte sa o tom sami a navštívte ju aj vy.

Viedeň, hlavné mesto Rakúska, metropola s jedinečným šarmom a atmosférou, v ktorej si každý nájde to svoje. Viedeň láka svojimi historickými pamiatkami, majstrovskými dielami a kulinárskymi zážitkami. 

Mesto zámkov a palácov 

Neprehliadnuteľnou dominantou Viedne je Dóm sv. Štefana, ktorý stojí na pozostatkoch starého kostola už od 13. storočia. Z jeho veže sa vám naskytne výhľad na celú Viedeň a my vám garantujeme, že tých 343 vyjdených schodov nebudete ľutovať. 

Symbolom viedenskej cisárskej minulosti je Hofburg, obrovský luxusný palác, v ktorom sídlili Habsburgovci. Dnes je sídlom rakúskeho prezidenta, Národnej knižnice a múzeí. Habsburgovci, vrátane Márie Terézie, sú pochovaní v Cisárskej hrobke v kostole kapucínov. Pred palácom sa nachádza Námestie hrdinov, ktoré je symbolom slávnej histórie Rakúska, o čom svedčia aj sochy arcivojvodu Karola a princa Eugena Savojského. 

Ďalšími zámkami, ktoré pri návšteve Viedne nesmiete vynechať, sú Schönbrunn a Belvedér. Schönbrunn rovnako obývala rodina Habsburgovcov, spolu má neuveriteľných 1441 izieb a niektoré z nich sú dodnes zariadené pôvodným nábytkom. Pri jeho prehliadke sa tak môžete preniesť do dôb, kedy po jeho chodbách chodili aristokrati z tejto rodiny. Súčasťou zámku sú jeho veľkolepé záhrady tiahnúce sa asi do kilometrovej vzdialenosti, no ich návšteva vás očarí. 

Belvedér predstavuje komplex palácov ležiacich uprostred nádhernej záhrady. Postavené boli začiatkom 18. storočia slávnym barokovým architektom Johannom Lukasom von Hildebrandtom. 

Najstaršia zoo v Európe

Práve vo Viedni môžete navštíviť najstaršiu zoologickú záhradu Európy založenú manželom Márie Terézie, Františkom I., ešte v roku 1752. Zoo je známa aj tým, že je jednou z mála zoologických záhrad, v ktorej môžete vidieť pandy. Okrem pánd na vás čaká ďalších 700 zvierat, na prechádzku celou záhradou si tak vyčleňte dostatok času. 

Po prechádzke zoologickou záhradou či pamiatkami Viedne si určite nájdite čas aj na známy zábavný park Prater. Prevezte sa na ruskom kole, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou Viedne už od roku 1897, navštívte strašidelný dom či Múzeum voskových figurín Madame Tussaud a užite si tento zábavný park dosýta.


Vedeli ste, že Viedeň sa považuje za jedno z najbezpečnejších miest na svete? V prechádzke po rakúskej metropole vám tak už nič nebráni, leťte z Košíc s Ryanairom už od 9,99 eur jednosmerne.