Začnite vyhľadávať

hore
Anglicko 2

futbal

Ak ste futbalovým fanúšikom, v Anglicku si určite prídete na svoje. Metropola Veľkej Británie je vyhľadávanou zastávkou na ceste za futbalovým zážitkom a aj keď najviac športových nadšencov tam mieri počas sezóny Premier League, burácajúce tribúny tam zažijete aj počas Európskeho pohára či Ligy majstrov. V r. 2024 sa bude ich finále konať práve v Londýne na vychýrenom štadióne Wembley, preto ak plánujete výlet do Londýna, odporúčame vám zakúpiť si lístky na zápas (ideálne v predstihu) a vychutnať si atmosféru futbalového šialenstva, keď štadióny praskajú vo švíkoch a fanúšikovia si môžu počas zápasov vykričať hlasivky.

Priamo v Londýne sa nachádza hneď niekoľko známych klubov, ako Arsenal, Tottenham a Chelsea, ktoré spolu s Liverpoolom, Manchester United a Manchester City tvoria tzv. BIG 6. Vidieť ich hrať naživo a povzbudzovať ich priamo z tribúny je zážitkom na celý život. Navyše, všetkých 6 slávnych klubov máte vďaka priamym leteckým linkám z Košíc nadosah. Do Liverpoolu si môžete zaletieť spoločnosťou Ryanair a linku Košice – Londýn prevádzkujú až 2 spoločnosti –  Ryanair (na letisko London Stansted) a Wizz Air (na letisko London Luton). Z letiska Luton sa dostanete do centra Londýna vďaka novému vlakovému spojeniu už do pol hodiny, a to bez zastávky. Z Londýna sa následne môžete presunúť do Manchestra, ktorý je vzdialený len necelú hodinu cesty.

Určite sa však neobmedzujte len na hviezdnu 6 a navštívte aj zápasy tímov zo spodných priečok, ktoré bojujú o víťazstvo v najstaršej národnej pohárovej súťaži na svete – FA Cup, ktorá prebieha 8 mesiacov, a to od novembra do mája. Nech však navštívite Londýn kedykoľvek, určite nebudete mať o zaujímavé zápasy núdzu. Anglicko je totiž futbalovou krajinou a pre turistov má v tejto oblasti v ponuke stále niečo špeciálne. 

Veľká Británia však nie je jedinou krajinou, ktorá sa môže pýšiť majstrovskými klubmi. Nezaostáva za nimi ani Nemecko, Francúzsko či Španielsko, ktoré sú taktiež veľkými hráčmi na poli futbalu. Láka vás vidieť domáci zápas tímu Barcelony, Paris Saint-Germain, Bayern Mníchova, Milána či iného klubu, ktorý aktuálne hviezdi vo svete špičkovej futbalovej ligy? Vďaka sieťovým prepravcom Austrian a LOT si tam môžete zaletieť z Košíc s jedným krátkym prestupom a zažiť vzrušenie zo zápasu tých najlepších s najlepšími.

Ďalšie zážitky

Liverpool – Výstava Titanic v Maritime Museum

Zistiť viac

New York – Broadway

Zistiť viac

Miláno – CityLife

Zistiť viac

Reykjavík – Blue Lagoon

Zistiť viac

Innsbruck – Nordkette

Zistiť viac

Dublin – Temple Bar Pub

Zistiť viac

Gdaňsk – Bar Mleczny Neptun

Zistiť viac

Mníchov – Bike Tour

Zistiť viac

Hamburg – Chocoversum

Zistiť viac

Praha – Národní divadlo Marionet

Zistiť viac