Objavuj Poľsko

LOT Polish Airlines (Polskie Linie Lotnicze LOT) sú národnou leteckou spoločnosťou Poľska so sídlom v hlavnom meste, Varšave. Aj keď sa z letiska Košice dostanete priamym letom do Varšavy, tam ešte vaša cesta končiť nemusí. Amsterdam, Frankfurt, Ženeva, Madrid a mnohé ďalšie žiadané destinácie sú práve vďaka poľským destináciam na dosah ruky aj vďaka krátkemu a pohodlnému prestupovaniu vo Varšave, kde LOT ponúka prestupový čas už od 30 minút. Veľmi zujímavé sú aj poľské mestá Gdaňsk, Vroclav a Štetín, ktoré sú v akciových cenách do 25.05.2019. Naplánujte si svoj výlet do týchto miest už teraz a vycestujte v termíne od 1.6. do 31.10.2019.

Varšava

Pulzujúca atmosféra a nezabudnuteľná história sú jednoznačne dôvodmi na návštevu Varšavy, hlavného a najväčšieho mesta Poľska. Prelínanie modernej kultúry s historickým nádychom tohto veľkomesta mu dodávajú jedinečnosť. Nakoľko v ňom nemáte pocit preplnených ulíc, je to ideálne mesto kde môžete stráviť letný city break.

Gdaňsk

Historický skvost severného Poľska si jednoznačne zaslúži vašu pozornosť. Zaleťte si na poznávací víkendový pobyt a nechajte sa uniesť unikátnou architektúrou a atmosférou mesta Gdaňsk. Je to najľudnatejšie mesto v celom Poľsku, ktoré ponúka množstvo historických pamiatok a príležitosti na spoznávanie miestnej kultúry. V tomto meste sa môžete nadýchnuť vône života súčasného Gdaňska, ktoré je plné kaviarní, malých obchodíkov a záhrad.

Štetín

V tomto prístavnom meste môžete obdivovať hneď niekoľko architektonických skvostov, ako napríklad nádherný renesančný zámok v srdci mesta, ktorý je jednoznačne jeho hlavnou dominantou. Štetín láka turistov predovšetkým svojou nezameniteľnou atmosférou prístavného mesta. Odporúčame zatúlať sa do uličiek starého mesta, ktoré sú povestné vynikajúcimi reštauráciami a kaviarňami, kde si vychutnáte to pravé kúzlo Štetína.

Vroclav

Jedno z najstarších poľských miest sa rozprestiera na 12 ostrovoch s viac ako 100 mostami, a preto je často označovaný ako Benátky severu. Najstaršou časťou tohto mesta je Tumský ostrov, na ktorom sa nachádza pôvabné zoskupenie sakrálnej architektúry v Európe, ktorého dominantou je gotická katedrála. Najzaujímavejšou atrakciou vo Vroclave je 212 drobných trpaslíkov, ktorí sú rozmiestnení po celom meste.

Odlety z Košíc

  • štvrtok, piatok, sobota

Návraty do Košíc

  • sobota, nedeľa, pondelok
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;