Doncaster/Sheffield

Severné Anglicko, ktoré sa otvára svetu.

Pristátie na Letisku Robina Hooda je len začiatok vašej rozprávkovej cesty po tejto časti Anglicka.

Doncaster a Sheffield patria medzi metropoly severného Anglicka s bohatou históriou. Tieto dve mestá sa spájajú predovšetkým preto, že sú vzdialené medzi sebou len 30 kilometrov. Sheffield je najväčšie mesto v blízkosti Doncasteru, na ktoré väčšina ľudí len priletí a dlho sa tam neohreje. Ale to je chyba!

Doncaster je síce menšie, ale veľmi pekné a bohaté mesto na zaujímavosti. Je to priemyselné centrum v Južnom Yorkshire v severnom Anglicku, ktoré je vďaka svojej polohe veľkým dopravným uzlom. Venujte Doncasteru aspoň jeden deň, zájdite si do múzeí a galérií a spoznajte jeho históriu.

Sheffield je mesto a metropolitný okres v South Yorkshire na severe Anglicka. Jeho názov je odvodený od mena rieky Sheaf, na ktorej brehoch sa rozkladá. Patrí medzi typické anglické mestá. Presvedčí vás o tom hlavne architektúra a atmosféra. Sheffield je svojou rozhlohou a počtom obyvateľov ôsme najväčšie anglické mesto. Nachádza sa tu mnoho turistických atrakcií a má dlhú športovú históriu. V roku 1857 tu skupina hráčov kriketu založila prvý oficiálny futbalový klub na svete.

Bohatá história, krásne pamiatky a zaujímavé turistické atrakcie. To všetko nájdete na severe Anglicka.

tip #1
Architektúra mesta Sheffield
Architektúra mesta zahŕňa asi 1 000 chránených stavieb. V meste sa nachádza niekoľko parkov, napríklad Millhouses Park, Endcliffe Park a Graves Park.
Ak sa vám pošťastí a váš výlet bude slnečný, návštevu parkov si rozhodne zamilujete. Je to naozaj prekrásna scenéria.
tip #2
Sheffieldské záhrady
Sheffieldské zimné záhrady a Peace Gardens či Sheffieldské botanické záhrady v súčasnej dobe prechádzajú výraznou rekonštrukciou, ktorá si vyžiada náklady asi 6,7 miliónov libier.
tip #3
Sheffieldské univerzity
Sú to University of Sheffield a Sheffield Hallam University. Spolu ich navštevuje asi 45 000 študentov, vrátane mnohých z ďalekého východu.
V dôsledku veľkého množstva študentov nájdete v okolí veľké množstvo barov a nočných klubov.