Düsseldorf

Mesto, ktoré udáva módne trendy

Západonemecká metropola Düsseldorf sa oficiálne pripísala do letového plánu letiska Košice v októbri 2018, kedy bola linka Košice - Düsseldorf sprístupnená verejnosti. Až 3x do týždňa prevádzkuje spoločnosť Eurowings pravidelné lety do tohto zaujímavého nemeckého veľkomesta, a to pohodlne, rýchlo a za skvelé ceny.

Siedme najväčšie mesto v Nemecku, Düsseldorf, leží na rieke Rýn a od nepamäti sa považuje za úspešné veľkomesto, ktoré sa s prehľadom vyrovná ostatným nemeckým metropolám. Mesto je známe nielen svojou vysokou kvalitou života, vynikajúcou infraštruktúrou, modernou architektúroum bohatou históriou, ale aj umeleckou či kultúrnou scénou a predošetkým svojím módnym priemyslom.  

Plánujete dovolenku alebo pracovnú cestu v Nemecku? Leťte z Košíc, a to priamo do Düsseldorfu. Až 3x do týždňa (pondelok, piatok, nedeľa) môžete využiť túto pravidelnú linku z letiska Košice do Düsseldorfu so spoločnosťou Eurowings. Zarezervujte si letenky už dnes!

Európa skrýva mnoho krás. Spoznajte Nemecko a jeho kvality!

tip #1
Bulvár Königsallee
Ako každé veľké mesto, aj Düsseldorf má svoju obchodnú ulicu, ktorá je lákadlom pre milióny turistov ročne. Na ulici Königsallee, skrátene „Kö“, nájdete jeden veľký módny obchod za druhým. Luxusné butiky svetoznámych značiek sa striedajú s uznávanými reštauráciami a kaviarňami. Ulica Königsallee je svojou veľkosťou a ponukou porovnateľná s podobne luxusnou ulicou v Paríži - Avenue Montaigne.  
tip #2
Živé Staré mesto
Pod súčasnou škrupinou moderného a živého obchodného mesta sa nachádza bohatá história, ktorú ešte aj dnes cítiť v uliciach starého mesta. Aj keď je rozlohou maličké, má toho naozaj veľa čo ponúknuť. Nájdete tu množstvo lokálnych pivovarov, barov a reštaurácií - je ich celkovo viac ako 260. Ak raz navštívite Düsseldorf a jeho staré mesto, pochopíte, prečo si vyslúžilo prezývku “najdlhší výčapný pult na svete”. Pravé Nemecko spoznáte práve tu.  
tip #3
Moderný Düsseldorf
Ak patríte medzi milovníkov modernej architektúry v Düsseldorfe si určite prídete na svoje. Najznámejšia scenéria mesta je obrázok prístavu na brehu rieky Rýn, ktorá je obklopená modernými administratívnymi a obytnými budovami. Táto časť mesta sa nazýva Medienhafen.
tip #4
Centrum kultúry
Okrem gastronómie a ochutnávky zlatého moku môžete v Düsseldorfe spoznávať aj rozmanitú kultúru a históriu. Veľké množstvo múzeí a galérií splnia očakávania aj tomu najnáročnejšiemu milovníkovi nemeckej kultúry a histórie. Významná je zbierka galérie K20 - Kunstsammlung Nordrhein Westfalen nachádzajúca sa na námestí Grabbeplatz. Vďaka umeleckým skvostom od maliarov ako bol Pablo Picasso, Henri Matisse alebo Piet Mondrian sa radí medzi galérie svetového významu.  
tip #5
Zámok Benrath
Ak sa vydáte smerom na juh od Düsseldorfu, mali by ste naraziť na zámok Benrath. Ide o jeden z najkrajších záhradných zámkov 18. storočia, ktorý svojimi záhradami o rozlohe 60 hektárov ohuruje verejnosť aj v súčasnosti. Ak vás zaujíma história 18. storočia, nemali by ste vynechať prehliadku interiéru, kde na vás dýcha atmosféra tejto doby.  
tip #6
Zaujímavosti
Düsseldorf ponúka množstvo skvelých možností, ako si spríjemniť chvíle strávené v tomto meste. Zájdite si napríklad na rýnsku promenádu, ktorá sa nachádza nad tunelom ukrývajúcim rušnú diaľnicu. Promenáda je ideálnym miesto na prechádzky či jazdu bicyklom. Hlavne počas letných mesiacov sa tu život a atmosféra nezastaví ani počas noci. Pohodové večery s priateľmi môžete stráviť aj na miestnych obrích schodoch s výhľadom na parníky plaviace sa na rieke Rýn.  
tip #7
Cisársky palác Kaiserswerth na severe
Medzi jedno z najstarších a najfotogenickejších miest v Düsseldorfe neodmysliteľne patrí aj cisársky palác Kaiserswerth. Ide o kráľovský palác cisára Friedricha Barbarossu z 10. storočia, ktorý kedysi slúžil k ovládaniu územia okolo Rýnu. K palácu vás pohodlne prepraví autobus alebo ak hľadáte kúsok romantickejší variant cesty, zvoľte si cestu loďou.