Hong Kong

Objavte silu mladého ázijského tigra

Hong Kong je moderné veľkomesto, kde sa snúbi zdanlivo nemožné – moderná architektúra s historickými a kultúrnymi pamiatkami, panelová zástavba s nedotknutou prírodou či bohatstvo s chudobou.

Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Hong Kong je naozaj zvláštny. Patrí medzi najväčšie finančné centrá a vďaka vyše 150–ročnému vplyvu Britov sa tu jazdí na ľavej strane. Miestnej doprave vládnu nielen dvojposchodové autobusy, ale aj električky. Západná mrakodrapová architektúra sa tu mieša s čínskymi tradíciami. Hong Kong je najhustejšie obývané miesto na svete, a to sa odráža aj na jeho rušnosti. Čím je ale taký výnimočný? Vďaka vyspelej ekonomike tu takmer neexistuje nezamestnanosť.

Chaos a ruch vládnu Hong Kongu dvadsaťštyri hodín denne. Jeho atmosféru si teraz môžete vychutnať aj vy vďaka akciovým letenkám z Košíc.

Hong Kong pozostáva z vyše 200 ostrovov, na ktorých si prídu na svoje nákupní maniaci, milovníci prírody, kultúry a jedla, ale aj podnikatelia či rodiny s deťmi. Na mnohé ostrovy sa dá každodenne dostať trajektom z hlavnej stanice, hoci na tie menej populárne je doprava zriedkavejšia a môže sa stať, že trajekt pre vás príde najskôr o dva dni. Na väčšine malých ostrovov je dopravným vozidlám vstup zakázaný, ľudia na prepravu využívajú loďky. Takýto výlet predstavuje dokonalý únik pred uponáhľaným a preplneným mestom. Ľahko zabudnete, že sa nachádzate v Hong Kongu a nie kdesi v trópoch.

Ako v každom multikultúrnom meste, aj v Hong Kongu sa dá najesť v tých najlepších medzinárodných reštauráciách. Za ochutnanie rozhodne stojí aj miestna kuchyňa, domácimi špecialitami sú morské plody. Tradičné čínske jedlá prispôsobené prímorskej polohe si zamilujete na prvé zahryznutie.


Aj keď je Hong Kong jednou z častí Číny, slovenskí občania pri vstupe do krajiny (do 90 dní) víza nepotrebujú. Pred odletom si ale dobre naštudujte, kde a ako sa môžete v rámci susedných častí bez víz pohybovať.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;