Maurícius

Synonymum luxusu a elegancie

To sú slová, ktoré najlepšie vystihujú dovolenkovú destináciu Maurícius. Okrem luxusných hotelov tu ale nájdete aj malé príjemné hotelíky, s rovnako excelentným servisom.

Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Maurícius je jednoducho rajom aj pre toho najnáročnejšieho cestovateľa či dovolenkára. Každý, kto tu príde, si nájde niečo, čo ho ohúri, nadchne, poteší. Sedíte na zlatistej pláži, príboj v diaľke naráža na koralový útes, palmy tancujú ako im ľahký vetrík diktuje a vás obsluhujú čašníci ponúkajúc pestrofarebné koktejly. Už len predstava znie ako sen.

Zažijete tu všetko - oddych, spoznávanie aj cestovanie. Je len na vás, čo budete chcieť vidieť na vašom tripe, možností je neúrekom.

Ostrovný štát Maurícius nájdete v juhozápadnej časti Indického oceánu. Rozprestiera sa približne 900 km východne od ostrova Madagaskar. Maurícius je taktiež často prezývaný ako Raj pre golfistov. Vo viacerých rezortoch tu nájdete nespočet golfových ihrísk, ktoré určite uspokoja vaše golfové potreby. Zaujímavosťou ostrova je taktiež to, že väčšina športových aktivít v hoteloch je zdarma. Ostrov Maurícius navštevuje veľa turistov hlavne kvôli krásam jeho podmorského sveta. Ideálny čas na dovolenku na Mauríciu je od decembra do marca, kedy je voda pokojná a priezračná.

Ostrov ale ponúka omnoho, omnoho viac. Krásne scenérie, dravé rieky a nádherné vodopády, polia s cukrovou trstinou ale aj nedotknutú prírodu a chránené prírodné parky. Zažijete tu všetko – oddych, spoznávanie aj cestovanie. Maurícius je špecifický aj svojou vôňou. Celý ostrov vonia jednoducho – sladko. Vzduchom sa šíri vôňa škorice, muškátového orieška a vanilky. Turizmus na Mauríciu ešte nie je tak rozšírený, a preto aj ceny sú veľmi prijateľné. Jedno je ale isté. Dovolenku na Mauríciu si môžete užívať plnými dúškami.

Pláže a azúrová voda plná korálov sú síce prenádherné, no ostrov skrýva mnoho krás, ktoré by ste mali vidieť. Botanická záhrada Sira Seewoosagura Ramgoolama, národný park Black River Gorges, vodopády Rochester, ktoré sa nachádzajú neďaleko mesta Souillac, posvätné jazero Grand Bassin, „zem 7 farieb“ – Terres des Sept Couleurs alebo najjužnejší bod ostrova – Gris Gris.  Je len na vás, čo budete chcieť vidieť na vašom tripe, možností je neúrekom.


Na ostrove by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu čajových plantáží. Tento výlet vám umožní spoznať históriu a význam čaju v maurícijskom živote. Navštívte koloniálnu rezidenciu Les Aubineaux, v manufaktúre Bois Cheri si pozriete proces výroby čaju a ochutnáte rôzne príchute čaju. Určite to neoľutujete.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.