New Dillí

Úchvatná a chaotická India

India je úplne iná ako Európa a naše Slovensko. Pripravte sa na obrovský ruch, vôňu miešajúcu sa so zápachom, domáce zvieratá uprostred hlavných ciest, obrovskú chudobu a chaos. Ale práve v tom spočíta krása Indie.

Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Hlavné mesto Indie, Dillí, si žije svoj vlastný život. Neutíchajúci ruch na uliciach nedovolí ani vám príliš oddychovať. Žije tu viac ako 12 miliónov obyvateľov, pričom ich neoficiálne môže byť aj 15. Ľudia sú všade, kráčajúci, sediaci, ležiaci, spiaci, v tuktuku, rikši, autách, na motorkách, v metre, autobusoch, predávajúci, kričiaci, jediaci, pľujúci. Dillí nie je práve oddychové mesto. Všade bude niečo, čo vás prekvapí, ohromí, uchváti alebo znechutí. India je najľudnatejšia krajina na svete a to pochopíte hneď po príchode.

Ak hľadáte únik od stereotypu a nájdenie vnútorného pokoja a rovnováhy, navštívte Indiu.

New Dillí (Delhi) je plné krás. Či už majú podobu náboženských chrámov, historických pamiatok, alebo prírodných rezervácií. Čo ale isto stojí za vašu návštevu je: Connaught Place – srdce New Dillí, obrovská križovatka siedmych ulíc obklopená uniformnou architektúrou obchodov, bánk, reštaurácií hotelov a kancelárií.; Lodi Garden – jeden z najkrajších parkov sveta.; National Zoological Gardens – obľúbená a udržiavaná zoo, ktorá vám poskytne výborný únik pred betónovou džungľou mesta. Medzi hlavné lákadlá zoo patria biele tigre, himalájske čierne medvede, nosorožce, hrochy, vlky, ušľachtilé žeriavy a veľký indický zoborožec.; Trh s korením – ulica Khari Baoli je v Dillí centrom obchodu s koreninami a musíme podotknúť, že sa ju oplatí prejsť celú. Veď aký by to bol výlet do Indie bez návštevy toho najvzácnejšieho, čo krajina ponúka? Uvidíte všetko od šošovice po obrovské vrecia plné čatní, uhoriek, orechov alebo čaju.; Lotosový chrám – nádherný architektonický skvost, ktorý má tvar otvarajúceho sa lotosového kvetu.

Jedna z ikonických stavieb Indie, Taj Mahal (Tádž Mahál), sa nachádza necelých 230 kilometrov od New Dillí. Nádherné mauzóleum, ktorého stavba trvala od roku 1632 do 1653  je zmesou perzskej, islamskej a indickej architektúry a umenia. Od roku 1983 je Taj Mahal pod ochranou UNESCO a v roku 2007 bol vyhlásený za jeden z Nových sedem divov sveta.

Viac ako pamiatky, Dillí ponúka neobmedzené možnosti nákupov v tradičných bazároch, ktoré nájdete skoro všade. V ponuke majú všetko od látok, cez bižutériu až po lacnú elektroniku.


Slovenskí občania majú pri návšteve Indie vízovú povinnosť. Viac informácií ohľadom víz nájdete tu: TU Žiadosť o víza treba podať najskôr elektronicky a následne treba ísť osobne na ambasádu, kde vám zoberú odtlačky prstov. Ak hľadáte únik od stereotypu a nájdenie vnútorného pokoja a rovnováhy, navštívte Indiu. Vďaka Turkish Airlines si tam viete jednoducho a rýchlo zaletieť z letiska Košice len s jedným prestupom v Istanbule.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.