Singapur

Levie mesto budúcnosti

Mesto záhrad, svetovej architektúry, čistoty, pokút, ale aj mesto, kde na jednej ulici nájdete moslimskú mešitu, hinduistický či budhistický chrám. Singapur je plný zaslúžených superlatívov, o ktorých sa teraz môžete presvedčiť aj vy sami.

Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Je moderný, mestský štát a súčasne ostrovná krajina v juhovýchodnej Ázii. Leží pri južnom cípe Malajského polostrova, len 137 km severne od rovníka. Singapur je dôležitým svetovým obchodným a finančným centrom, jeho prístav je druhým najväčším a najvyťaženejším na svete. Aj keď to znie neuveriteľne, oficiálne Singapur vznikol až v roku 1819. Predtým na jeho mieste bývala len malá rybárska dedinka a nepriestupná džungľa. Singapur sa skladá zo 63 ostrovov, vrátane hlavného Singapore island tiež známeho ako Palau Ujong (malajsky).

Nijaký smog, nijaké nečistoty, len čisté ulice

Singapur je známy svojimi prísnymi pravidlami. Za odhodenie ohorku cigarety alebo konzumovanie jedla v metre tu hrozí pokuta. Vďaka týmto, ale aj mnohým ďalším obmedzeniam je všade až neskutočne čisto a bezpečne. Nie nadarmo je Singapur mestom s najvyššou kvalitou života.

Singapur ponúka turistom obrovské množstvo atrakcií. Avšak, ani jedna sa nemôže považovať za prioritnú. Všetko v Singapure vás nadchne, a preto na jeho návštevu potrebujete viac ako len jeden deň.
Marina Bay Sands je ikonickou stavbou mesta Singapur. 54 poschodový trojhotel, ktorý ako keby podopieral obrovskú loď vznášajúcu sa nad mestom. Je známy svojím Infiniti bazénom, ktorý je však prístupný len hosťom hotela.
Merlion – symbol Singapuru a zakladateľa mesta. Ikonická socha mýtického zvieraťa s hlavou leva a telom ryby, ktorá sa nachádza takmer na všetkých suveníroch.

Singapur je tiež mestom parkov a záhrad. Veľkolepý projekt Gardens by the Bay dokazuje, že Singapur to s premenou na mesto záhrad myslí vážne. Dažďový prales Cloud Forest nájdete ukrytý v skleníku uprostred mesta, nechýba tam totožná klíma, tisíce exotických rastlín, vodopády, či kopce posiate rastlinami. V skleníku  Flower Dome zas objavíte nekončiacu jar plnú roskvitnutých kvetín. Okrem záhrad plných exotiky sa v tomto areáli nachádza aj svetový unikát – Supertrees. Takzvané Super stromy s vyhliadkou OCBC Skyway boli postavené len v roku 2011. Kovové konštrukcie v tvare mohutných stromov, ktoré sú obrastené skutočnými rastlinami sú impozantné. Vo večerných hodinách sa pravidelne začína svetelná show, kedy sa stromy rozžiaria rôznymi farbami. Celé toto svetelné divadlo spolu s atmosférou vás prenesie do iného sveta.

Ostrov Sentosa, ktorý s hlavným ostrovom spája lanovka, je zas cieľom víkendových výletov miestnych obyvateľov. Paradoxom je, že predtým bola Sentosa singapurským pohrebiskom, dnes je tu obrovský zábavný park a pláže s importovaným pieskom.


Obchodná ulica Orchard road, ktorá nie je nikdy tichá, pokojná či prázdna. Tisícky turistov, domácich a pouličných umelcov…jednoducho miesto nabité pozitívnou a živou energiou. Kultúrny mix v Singapure si užijete návštevou historických a národných štvrtí - China town alebo Little India, ktoré vás okrem fantastického jedla očaria aj typickou architektúrou.Pre slovenských občanov, ktorí chcú v Singapure stráviť maximálne 90 dní, nie je potrebné mať víza. Podmienkou je cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov od vstupu do krajiny.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;