Tel Aviv

Vstupná brána do Svätej zeme

Izrael je vyspelá, kultivovaná a multikultúrna krajina, kde žijú ľudia z celého sveta. Napriek tomu, že ide o oblasť tzv. Blízkeho východu, budete tu mať pocit, akoby ste sa prechádzali kdekoľvek v Európe.

Táto akcia na pobyt je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Izrael je krajina medzi Stredozemným morom, Jordánom a Mŕtvym morom, kde ležia najsvätejšie miesta troch veľkých náboženstiev – judaizmu, islamu a kresťanstva. To je hlavný dôvod, prečo oblasť dnešného Izraela už po tisícročia navštevujú pútnici a v poslednej dobe aj turisti z celého sveta. Svätá zem ich láka svojimi historickými pamiatkami, pútnickými a svätými miestami. Patrí však aj medzi ideálne miesta na letnú dovolenku či individuálne cestovanie.

Nájdete tu úplne všetko. Slnko, more, prekrásne pláže, obchody aj tisícročnú históriu... dokonalá dovolenka v Izraeli.

Tel Aviv je veľmi mladé a krásne mesto, kde objavíte dokonalé a čisté pláže, modernú architektúru, nádherné stavby v orientálnom štýle a neuveriteľný mix ľudí. Mesto bolo založené len na začiatku 20. storočia. Po Jeruzaleme ide o druhé najväčšie mesto Izraela, no populácia tu rastie veľmi rýchlo. Napriek tomu, že pre samotných Židov je nespochybniteľným hlavným mestom krajiny Jeruzalem, niektoré štáty, medzi nimi aj Slovensko, zaň považujú Tel Aviv, kde majú svoje konzuláty aj ambasády.

Tel Aviv ponúka množstvo atrakcií a miest, ktoré treba navštíviť počas vašej cesty. Istotne nevynechajte Tayelet, nádhernú časť mesta, kde sa nachádzajú tie najkrajšie pláže v celom Izraeli. Promenáda lemovaná z jednej strany dokonalými pieskovými plážami a z druhej vychýrenými reštauráciami a barmi.

Neďaleko izraelského mesta Tel Aviv sa akoby priamo z mora vynára pahorok ozdobený kostolnou vežou.
Tým pahorkom je mestečko Jaffa, ktoré sa môže popýšiť takou históriou, o akej sa mnohým mestám ani len nesnívalo. Kým v uliciach moderného mesta vládne ruch, autá či zabávajúca sa mládež, tu v Jaffe sa kamennými uličkami spájajúcimi prístav s mestom odráža od stien len podmanivé romantické ticho. Celkom určite ide o jedno z najpôsobivejších historických miest Izraela. Hoci dominantou je historické staré mesto a prístav, nájdete tu aj množstvo galérií, kaviarní či reštaurácií, ktoré lemujú útulné ulice vydláždené kamennými kockami.

Toto mesto stojí celkom určite za dôkladnejšiu návštevu. Najmä ak patríte do vekovo mladšej kategórie alebo máte radi zábavu, spoločenský život, pláže či uvoľnenú atmosféru…

Využite akciovú ponuku na pobyt v Tel Avive, ktorá zahŕňa spiatočnú letenkau a ubytovanie v 3* hoteli Armon Hayarkon.
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;