Varšava

Gastronomický zážitok vo Varšave

Prežite víkend vo Varšave počas „FINE DINING WEEK“ s päťchodovým menu v exkluzívnej reštaurácii Amber Room, ubytovaním v komfortnom hoteli s raňajkami a spiatočnou letenkou v cene.

Táto akcia na pobyt je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Zaleťte si do Varšavy a zažite jej atmosféru.Ak si plánujete výlet do Varšavy, venujte chvíľu z vášho času na prečítanie tohto článku. Ukážeme vám tie najkrajšie varšavské krásy, ktoré by ste pri návšteve Varšavy isto nemali vynechať. Staré mesto bolo po 2. svetovej vojne od základov opäť postavené. Dnes v tejto časti Varšavy nájdete veľké množstvo pamiatok. Medzi najvýznamnejšie patrí Zamek Krolowsky (Kráľovský palác), Sloup Zikmunda III. Vasy (Žigmundov stĺp) a hradný barbakán. Staromestské námestie, ktoré je súčasťou starého mesta je skvost medzi varšavskými námestiami, uprostred ktorého sa týči socha morskej panny – Sirény.

Zaleťte si do z Košíc do Varšavy na najväčšu gastronomickú udalosť v Poľsku.

V novej, modernej časti mesta sa nachádza Palác vedy a kultúry (Pałac Kultury i Nauki), ktorý je najvyššou budovou Varšavy a zároveň celého Poľska. 234,5 metra vysoká budova v centre mesta je jednou z najznámejších pamiatok socialistického realizmu. Ide o najmladšiu pamiatku, ktorá bola otvorená v roku 1955. V paláci sa nachádza niekoľko múzeí a na 30. poschodí vo výške 114 metrov objavíte výhliadkové poschodie, z ktorého sa vám naskytne pohľad na celú Varšavu.

Ako v každom veľkom meste, tak aj vo Varšave môžete navštíviť mnoho múzeí. Medzi najvýraznejšie kultúrne múzea patrí Národné múzeum (Muzeum Narodowe), Múzeum varšavského povstania (Muzeum Powstania Warszawskiego), Múzeum Frederika Chopina (Muzeum Fryderyka Chopina) a Múzeum Pawiak(Muzeum Więzienia Pawiak), ktoré sa počas nemeckej okupácie využívalo ako väzenie.

Varšava sa vyznačuje aj krásnymi parkmi, kde môžete stráviť aj celý deň. Jedným z nich je aj Lazienki Park. Neodmysliteľne patrí medzi najkrajšie miesta vo Varšave.


A čo by to bolo za mesto, keby sa tu nedalo zabaviť?! Okrem spomínaných pamätihodností tu nájdete aj kvalitný nočný život. Ponuka je široká, od moderných barov plných milovníkov elektronickej hudby až po zapadnuté krčmičky. Stačí si len vybrať. Od 25. augusta do 3. septembra prebieha vo Varšave najväčší gurmánsky festival. Nezmeškajte vašu šancu ochutnať jedlá od najlepších poľských kuchárov v tých najexkluzívnejších reštauráciách.

Odlet už 26. augusta! Nezmeškaj to!
var google_conversion_id = 871698112; var google_custom_params = window.google_tag_params; var google_remarketing_only = true;