Air Serbia bude prvá v Európe, ktorá otestuje travel pass

Air Transport Association (IATA) už od roku 2020 pracuje na digitálnom travel passe. Teraz sa srbské aerolínie Air Serbia rozhodli o pilotné testovanie aplikácie. Prvé spustenie je naplánované na apríl tohto roka.

Air Serbia sú vôbec prvými aerolíniami v Európe, ktoré otestujú travel pass od IATA. Vďaka digitálnej aplikácii bude cestovanie jednoduchšie a rýchlejšie a zároveň s rešpektovaním všetkých podmienok cestovanie počas pandémie.

IATA travel passu dôveruje a považuje ho za spôsob, vďaka ktoréme sa podarí opäť naplno otvoriť hranice a umožní slobodné lietanie. Aplikácia ukladá a spravuje údaje o výsledkoch testov COVID-19 priamo v telefónoch cestujúcich a tiež umožňuje bezpečné zdieľanie aktuálneho zdravotného stavu priamo s leteckou spoločnosťou už pred príchodom na letisko.

 

Air Serbia bude prvá v Európe, ktorá otestuje travel pass

Celý proces je oveľa rýchlejší ako pri manipulácii s fyzickými potvrdeniami. Digitálny pas IATA poskytne aj aktuálne informácie o zdravotných predpisoch týkajúcich sa koronavírusu, absolvovaných testoch a ich výsledkoch či očkovaniach, čo pomôže overiť, či cestujúci spĺňajú najnovšie požiadavky na vstup do cieľovej krajiny. To všetko má za cieľ ochrániť hlavne cestujúceho, ktorý sa v prípade, že podmienky na vstup do cieľovej krajiny nespĺňa, vyhne pokutám alebo dodatočným kontrolám na hraniciach.

Spoločnosť IATA už dávnejšie potvrdila, že travel pass by sa po úspechu dal rozšíriť aj o ďalšie funkcie, ako je napr. informácia o alergiách, ktorá by personálu mohla pomáhať pri vyhodnotení potenciálnych rizík na palube.

Viac o travel passe nájdete v > tomto článku <.