Aj počas pandémie je možné cestovať Čo treba vedieť?

Stačí dodržať základné pravidlá a vopred sa pripraviť na konkrétne pravidlá v každej krajine. Po prílete vás potom neprekvapí nič. Aby sme vám to uľahčili, pripravili sme pre vás prehľad aktuálnych obmedzení pri cestovaní do krajín v Európe. 

 UPOZORNENIE: Článok je aktuálny pre február 2021 a jednotlivé obmedzenie sa môžu pravidelne meniť a dopĺňať. Pre aktuálne informácie sledujte web https://hranice.mzv.sk 

Cestovanie bez obmedzení 

Bez negatívneho testu a bez karantény je teraz cestovanie umožnené len do  Albánska, Čiernej Hory a Severného Macedónska. 

Kam môžete cestovať IBA s negatívnym testom? 

RT-PCR test vyžaduje väčšina krajín. Pri negatívnom výsledku sa do krajiny dostanete bez problémov. Stačí dodržať podmienky testu a tiež nemať test starší ako vyžadujú miestne úrady:  

Podmienky cestovania 

Kde všade je povinná izolácia? 

 Povinná karanténa alebo izolácia je jedným z obmedzení, ktoré má zabrániť šíreniu vírusu. Mnohé krajiny k podmienkam preto zaradili aj povinnú izoláciu v kombinácii s testovaním. Ich prehľad nájdete v tabuľke nižšie. 
Podmienky cestovania

 

 

V krajinách Belgicko, Cyprus, Dánsko, Fínsko, Maďarsko, Nórsko, Rusko platí obmedzenie aj pre konkrétne skupiny obyvateľov. Obmedzenia a výnimky pre cestu do týchto krajín nájdete na webe Ministerstva zahraničných vecí SR. 

 Pred letom odporúčame dodatočné preverenie platnosti všetkých podmienok a informácií na stránke leteckej spoločnosti, ktorá let do krajiny zabezpečuje.

Aj počas pandémie je možné cestovať  Čo treba vedieť?
https://zkosicdosveta.sk/wp-content/uploads/2021/06/ecovacs-deebot-900-robotic-vacuum-cleaner.html