Batožinová politika Travel Service a Smartwings

Letná charterová sezóna je na letisku Košice v plnom prúde a lietadlá s označením Travel Service a Smartwings zapĺňajú pristávaciu dráhu.

Cestovné kancelárie stále ponúkajú skvelé akciové dovolenky v lastminute cenách do všetkých dovolenkových destinácií, ktoré sú aktuálne v ponuke. (Dovolenková sezóna na letisku Košice a doklady potrebné pri vstupe do krajín)

Samostatné letenky si počas dovolenkovej sezóny viete zakúpiť len do niektorých krajín priamo TU

V prípade, že ste sa rozhodli odletieť na dovolenku s týmito spoločnosťami, informujte sa vopred o podmienkach batožiny, ktorú si so sebou môžete zobrať do lietadla.

Batožinová politika Travel Service a Smartwings


Každý cestujúci okrem dieťaťa* je oprávnený
vziať si na palubu zadarmo

Na palubu si jedna osoba môže vziať 1 kus batožiny, ktorá musí spĺňať tieto parametre: 

  • maximálna hmotnosť 8 kg 
  • maximálnymi rozmermi  56 x 45 x 25 cm (dĺžka x šírka x hĺbka) vrátane rukoväte a kolies.

K príručnej batožine si môžete vziať aj malú osobnú tašku (dámsku kabelku alebo notebook) s hmotnosťou do 3 kg s maximálnymi rozmermi 40 x 30 x 15 cm.

Každý cestujúci si okrem príručnej batožiny môže so sebou na dovolenku vziať aj väčšiu batožinu – tzv. odbavenú batožinu.

Každý cestujúci môže zdarma prepraviť kontrolovanú (podanú) batožinu do celkovej hmotnosti 23 kg.
Maximálne rozmery: dĺžka jednej strany do 150 cm, súčet troch strán do 250 cm.

Ak sú cestujúci prihlásení ako rodina, hmotnosť batožiny sa sčíta. Napríklad dvaja cestujúci v Economy Class tak môžu zdarma prepraviť jednu spoločnú batožinu s hmotnosťou do 30 kg.
Jeden kus kontrolovanej batožiny však z manipulačných dôvodov nikdy nesmie vážiť viac než 32 kg. Za prekročenie bezplatného hmotnostného limitu sa účtuje poplatok 6 EUR/kg.

*Deti do 2 rokov nárok na batožinu nemajú. Detské postieľky a autosedačky sa však prepravujú zdarma.

Ďalšie podstatné informácie o batožine a zakázaných predmetoch sa dočítate TU  

Okrem obyčajnej batožiny si viete na dovolenku letecky prepraviť aj športové vybavenie či cestovať s domácim miláčikom. V nasledujúcej tabuľke sa dozviete, aké sú poplatky za batožinu či iné doplnkové služby.

Batožinová politika Travel Service a Smartwings