Čo robia letecké spoločnosti, aby ste lietali bezpečne?

Ochrana zdravia všetkých obyvateľov je teraz hlavnou témou v každom kúte sveta. Všetky bežné činnosti života sú viac či menej ovplyvnené novými návykmi. Výnimkou nie je ani letecké cestovanie. Ako sa letecké spoločnosti starajú o to, aby ste si svoj let užili bez obáv? 

 Zakrytie dýchacích ciest na palube 

 Rúško alebo iné prekrytie úst a nosa je už každodenným návykom novej bezpečnosti. Letecké spoločnosti prijali všeobecne platiace nariadenia, ktoré neumožňujú dostať sa na palubu lietadla bez prekrytia dýchacích ciest, a to sa týka nielen cestujúcich, ale aj personálu. 

Čo robia letecké spoločnosti, aby ste lietali bezpečne?

Minimalizovanie kontaktu 

 Interakcie s cestujúcimi na letiskách alebo na palube lietadiel boli súčasťou každého letu. Teraz sa prevádzkovatelia rozhodli minimalizovať kontakt a obmedziť napríklad občerstvenie na palube alebo časté overovanie potrieb cestujúcich počas letu. Obmedzením pohybu na palube sa podarilo znížiť riziko šírenia prenosných chorôb. 

 

Častejšie a dôkladnejšie čistenie kabíny lietadiel 

 Pravidelné čistenie všetkých dotykových plôch a miest, s ktorými sa každý cestujúci dostane do kontaktu najčastejšie. Aj to je jedno z opatrení, ktoré pomohlo leteckému priemyslu. Okrem toho sa zvýšená pozornosť venuje aj HEPA filtrom, ktoré filtrujú nečistoty, vírusy a baktérie na palube. 

Úprava spôsobu sedenia 

 Ak to situácia pre konkrétny let dovoľuje, letecké spoločnosti sa snažia dodržiavať čo najväčšie odstupy medzi cestujúcimi. Za najúčinnejšiu prevenciu voči prenosným chorobám považujú aerolínie po celom svete bezpečné sedenie počas celého letu, ktoré minimalizuje styk s inými cestujúcimi. 

 Bezpečnosť zabezpečujú aj letiská a štáty po celom svete. Okrem dostupných stojanov pre hygienu rúk či rovnako dôležitých odstupov v radoch na letiskách je to aj potreba negatívneho testu do väčšiny krajín. Kombináciou týchto metód sa letecká preprava stáva jednou z najbezpečnejších na svete a aj v tomto čase ponúka komfort s minimálnym rizikom.