Začnite vyhľadávať

hore

Atlanta

Mesto stromov, rodisko Coca-Coly a matka hip hopu

Atlanta je hlavné a zároveň najväčšie mesto štátu Georgia, rodisko Coca-coly, sídlo jedného z najlepších letiskových barov na svete a matka hip hopu. Objavte mesto, kde môžete každý deň skúsiť niečo nové. Teraz je Atlanta dostupná aj z Košíc.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Georgia, to nie je len štýl písma vo worde, ale v prvom rade je to jeden z amerických štátov, ktorý ukrýva nádherné mesto zvané Atlanta. Samotné mesto má vyše 6 miliónov obyvateľov a často býva označované ako mesto v lese alebo mesto stromov. Prečo? Takmer 36 % rozlohy mesta je pokryté zeleňou, a práve to je dôvodom, prečo časopis National Geographic udelil tomuto mestu toto významné ocenenie.

Atlanta má čo ponúknuť. Zaleťte si tam z Košíc len s jedným prestupom a spoznajte mesto, v ktorom sa rodili legendy.

Patríte medzi milovníkov Coca-Coly, svetovo najznámejšieho nápoja? Slovo “coca-cola” je považované za najznámejšie slovo na svete a práve Atlanta je rodiskom tohto čarovného nápoja vyrobeného z lístkov koky. V súčasnosti nájdete v Atlante aj jediný zábavný park na svete, kde sa zoznámite s produkciou tohto sladkého nápoja.

Jednou z najväčších atrakcií mesta je múzeum umenia High Museum od Art, kde nájdete top kúsky súčasného moderného umenia. Obrovské múzeum vás svojím čarom vtiahne priamo do života svetových umelcov. Na potulkách mestom rozhodne neprehliadnite Centennial Olympic Park, ktorý sľubuje zábavu pre všetky vekové kategórie. Kľúčovým prvkom parku je interaktívna fontána, ktorá poskytne dokonalé osvieženie a  v prípade, že cestujete s deťmi, je toto miesto skvelý tip, kde sa vaše deti vybláznia do sýtosti.  V Atlante sa nachádza aj najväčšie akvárium na svete, ktoré je domovom pre viac ako 100 000 druhov živočíchov. Je to jedno z mála miest, kde môžete na vlastné oči vidieť žraloka veľrybieho, ktorý sa radí k najväčším plutvovcom na svete a patrí k takmer vyhynutým živočíchom.

Štát Georgia samozrejme okrem Atlanty ponúka mnoho ďalších atrakcií a krásnych miest, ktoré by ste pri vašej ceste do Atlanty určite mali zvážiť. Pre občanov Slovenskej republiky je vstup na pôdu Spojených štátov amerických do 90 dní BEZVÍZOVÝ (pre občanov Slovenskej republiky, držiteľov biometrických pasov na turistické, súkromné a obchodné cesty). Pred cestou je potrebná elektronická registrácia.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.