Začnite vyhľadávať

hore

Mesto, ktoré Beatles volajú domovom

Nalaďte svoju cestovateľskú predstavivosť, dnes sa spolu vyberieme na cestu typickým anglickým mestečkom, do ktorého môžete lietať pravidelnými linkami Ryanair aj z Košíc.

Vyberte sa s nami po stopách skupiny Beatles a prežite príbeh hudobnej legendy. Liverpool vyformoval „chrobákov” až k svetovým legendám a oni na oplátku vdýchli Liverpoolu zvuk a atmosféru beatlesákov.

Kúzelné pobrežie, tajomný prístav, majestátne katedrály, futbalová atmosféra, všade znejúce tóny Beatles. Liverpool v sebe ukrýva viac, než by ste čakali.

Nechceme vás hneď na začiatku vášho výletu nasmerovať do krčmy, no pri svojich potulkách by ste nemali vynechať The Cavern Pub, kde sa rodila sláva tejto skupiny. Všetko dôležité sa o kapele dozviete v múzeu The Beatles Story. Ak by vám to prišlo málo, v Liverpoole môžete navštíviť aj priamo spálňu Paula McCartneyho či rodný dom Johna Lenona. A kedy sa Liverpool oplatí navštíviť najviac? V čase konania International BeatleWeek Festival od 25.8. – 31.8., počas ktorého sa piesne Beatles ozývajú z každého kúta Liverpoolu.

 

Nadýchnite sa pravej futbalovej atmosféry

Pokiaľ ste viac nadšencom športovým ako hudobným, Liverpool vám ponúka príležitosť pozrieť sa zblízka na zápas svojho domáceho tímu FC Liverpool. Vypočujte si naživo hymnu You will never walk alone na vypredanom Anfielde, zimomriavky a celoživotný zážitok máte v cene.

Nevypovedaný príbeh Titanicu

Hoci Titanic v Liverpoole nikdy nekotvil, sídlila tu spoločnosť White Star Line, ktorej nepotopiteľná (nie tak úplne) loď patrila. Práve z okien ich budovy bol čítaný zoznam obetí, prechádzkou po James Street ju určite neminiete, dnes je z nej luxusný hotel. Artefakty z Titanicu sú uložené v múzeu Merseyside, kde určite navštívte stálu exhibíciu Titanic and Liverpool: the untold story.

 

Liverpool vás okúzli svojou atmosférou, čarovnou architektúrou majestátnych katedrál, rodinnými pivovarmi a typickými kaviarničkami, v ktorých si s domácimi vychutnáte čaj o piatej. Navštívte ho aj vy, s Ryanairom už od 15,99 eur.

Letenky od 24.99 €