Varšava

Mesto plné zázrakov a neuveriteľného zmŕtvychvstania

Spoznajte veľkomesto, kde sa história mesta krásne prelína s modernou súčasnosťou.

Hlavné mesto našich severných susedov Varšava, patrilo v období 2. sv. vojny medzi najviac zničené mestá. Navzdory osudu sa nevzdalo a opäť povstalo. Zaleťte si do Varšavy a zažite jej atmosféru. Ak si plánujete výlet do Varšavy, venujte chvíľu z vášho času na prečítanie tohto článku. Ukážeme vám tie najkrajšie varšavské krásy, ktoré by ste pri návšteve Varšavy isto nemali vynechať. Varšava sa môže pýšiť titulom hlavné mesto len od roku 1596, dovtedy bol hlavným mestom Poľska Krakov. Že si tento titul naozaj zaslúži dokazuje aj jej neustály rozvoj a bohatý cestovný ruch. Vďaka množstvu mrakodrapov vybudovaných v posledných rokoch získala Varšava podobu veľkomesta.

Skvelé zážitky sa ponúkajú sami. Na návštevu nového miesta dôvod nepotrebujete. Cestovať a spoznávať - to je dôvod, ktorý funguje vždy.

Staré mesto bolo po 2. svetovej vojne od základov opäť postavené. Dnes v tejto časti Varšavy nájdete veľké množstvo pamiatok. Medzi najvýznamnejšie patrí Zamek Krolowsky (Kráľovský palác), Sloup Zikmunda III. Vasy (Žigmundov stĺp) a hradný barbakán. Staromestské námestie, ktoré je súčasťou starého mesta, je skvost medzi varšavskými námestiami, uprostred ktorého sa týči socha morskej panny – Sirény.

V novej, modernej časti mesta sa nachádza Palác vedy a kultúry (Pałac Kultury i Nauki), ktorý je najvyššou budovou Varšavy a zároveň celého Poľska. 234,5 metra vysoká budova v centre mesta je jednou z najznámejších pamiatok socialistického realizmu. Ide o najmladšiu pamiatku, ktorá bola otvorená v roku 1955. V paláci sa nachádza niekoľko múzeí a na 30. poschodí vo výške 114 metrov objavíte výhliadkové poschodie, z ktorého sa vám naskytne pohľad na celú Varšavu.

Ako v každom veľkom meste, tak aj vo Varšave môžete navštíviť mnoho múzeí. Medzi najvýraznejšie kultúrne múzea patrí Národné múzeum (Muzeum Narodowe), Múzeum varšavského povstania (Muzeum Powstania Warszawskiego), Múzeum Frederika Chopina (Muzeum Fryderyka Chopina) a Múzeum Pawiak (Muzeum Więzienia Pawiak), ktoré sa počas nemeckej okupácie využívalo ako väzenie.

Varšava sa vyznačuje aj krásnymi parkmi, kde môžete stráviť aj celý deň. Jedným z nich je aj Lazienki Park. Neodmysliteľne patrí medzi najkrajšie miesta vo Varšave. Môžete v ňom načerpať novú energiu a plný novej energiu objavovať krásy tohto čarovného miesta. V parku sa okrem zelene nachádza prekrásny Palac Lazienkowsky/Palac na Wyspie, známy aj ako palác na vode. Ďalej tu objavíte amfiteáter alebo pomník postavený na počesť slávneho poľského skladateľa Frederika Chopina. V parku sa taktiež nachádzajú Orangerie – nádherné záhrady z 18. storočia.


A čo by to bolo za mesto, keby sa tu nedalo zabaviť?! Okrem spomínaných pamätihodností tu nájdete aj kvalitný nočný život. Ponuka je široká, od moderných barov plných milovníkov elektronickej hudby až po zapadnuté krčmičky. Všetko čaká iba na vás. Letenky z Košíc do Varšavy teraz navyše nájdete za skvelé ceny. Stačí si len vybrať.

Využite priamy let do Varšavy! Nádherný výlet či pracovná cesta rýchlo a jednoducho s LOT.
Letenky z Košíc do Varšavy
od 34,- €