Začnite vyhľadávať

hore

Benátky

Benátky sú jednou z najobľúbenejších destinácií v Taliansku. Nemožno sa tomu čudovať - nádherné chrámy, nenápadné uličky, nekonečné kanály a romantika, ktorá dýcha z každej strany, tvoria srdce a tepny mesta, ktoré treba vidieť aspoň raz za život.

Benátky sú jednou z najobľúbenejších destinácií v Taliansku. Nemožno sa tomu čudovať - nádherné chrámy, nenápadné uličky, nekonečné kanály a romantika, ktorá dýcha z každej strany, tvoria srdce a tepny mesta, ktoré treba vidieť aspoň raz za život.

Rovnako ako ďalšie mestské štáty v Taliansku, aj Benátky získali svoje bohatstvo vďaka obchodovaniu. Stali sa centrom umenia a kultúry, a umelci, ktorí tu pôsobili, za sebou zanechali diela, ktoré nezničili ani čas, ani pravidelné záplavy. A práve vďaka ich vytrvalosti si zaslúžia plnohodnotnú návštevu. Vopred však upozorňujeme, že na všetky miesta je lepšie zakúpiť si vstupenku čo najskôr, pretože sa môže stať, že sa dnu len tak, čakaním v rade, nedostanete. Ak dáte na túto našu radu, čaká vás odmena v podobe dychberúcej architektúry a výhľadov, ktoré sa vyrovnajú máločomu.

Benátky sú mestom, ktoré treba vidieť aspoň raz za život. Obohaťte svoju dušu tým, že ich navštívite a naplno si vychutnáte ich výnimočnosť.

Centrom Benátok je Námestie sv. Marka, pomenované po slávnom Chráme sv. Marka, ktorý je v podstate vizuálnym synonymom samotného mesta. Tvrdiť, že chrám je zvnútra ešte krajší ako zvonka, sa môže rovnať rúhaniu, no je to tak. Právom sa nazýva Zlatý kostol – jeho žltá žiara preniká celou budovou a vyvoláva dojem, že sa kúpe v slnečnom svetle. Dóžov palác vedľa je zase symbolom ľudského blahobytu. Nejeden z vás si bude počas prehliadky želať, aby mohol v jednej z izieb stráviť aspoň jednu noc. Výhľad na celé Benátky si môžete vychutnať zo Zvonice sv. Marka. Do výšky takmer 100 metrov nemusíte však šliapať po schodoch, na vyhliadku vás vyvezie výťah, takže jediné, čo vám vezme dych, budú krásy mesta. Benátky patria medzi najpreplnenejšie turistické destinácie. A vo februári, keď sa tu koná karneval, to platí dvojnásobne. Ak však viete, aký čas si vybrať na prechádzku po úzkych uličkách a spoznávanie ich zákutí, nemusíte sa množstva turistov obávať. Väčšina návštevníkov je totiž jednodňová – ráno prídu a večer odídu. Preto je dobré v Benátkach prespať – za úsvitu a za súmraku sú prakticky prázdne, a vy si ich môžete vychutnať v celej ich kráse. Jazda gondolou môže vyznieť ako klišé - no rovnako ako všetko romantické, čo sa s Benátkami spája, má od okázalosti a nudy ďaleko. Len si to predstavte - gondola sa hladko kĺže po vode a vás obklopujú pestrofarebné budovy, ktoré v sebe nesú tisíce príbehov a vítajú vás v rodine turistov, ktorí v Benátkach nechali kúsok svojho srdca.