Začnite vyhľadávať

hore

Katánia

Sicílske pláže pod bájnou Etnou.

Gurmánsky raj, putujúce hrady i podzemné mestá. Katánia v sebe spája všetko, čo od letnej dovolenky očakávate - čisté more, lahodné chute a množstvo miest na objavovanie. Vyberte sa tam z Košíc iba s jedným prestupom.

Katánia je pod povrchom rovnako fascinujúca ako jej slnkom zaliate centrum. Slávna Etna totiž druhé najväčšie mesto Sicílie 17-krát pochovala pod lávou. Teraz môžete jej históriu, no i históriu zašlých impérií spoznať v podzemných chodbách. Grécke kúpele strieda rímske koloseum, po ktorom prichádza kresťanský kláštor. Vďaka tomu sa môžete doslova prejsť dejinami a stať sa svedkami toho, ako sa ľudstvo vyvíjalo.

Ak milujete ryby, lovecké zátoky vytvorené lávou i slávny trh La Pescheria si vás ulovia na prvý pohľad.

Taliansko je slávne svojou kuchyňou, a preto sú, samozrejme, pizza a cestoviny na jedálničku každého správneho cestovateľa. Ak vás však počas poznávania druhého najväčšieho sicílskeho mesta zmorí hlad, siahnite po Arancini - ryžových guličkách - typickom miestnom jedle, ktoré nie je len chutné, ale aj výživné a predáva sa ako street food. Pri prechádzke určite natrafíte aj na slávne kiosky, ktoré ponúkajú citrónové limonády “šmrncnuté” vodou z kopcov Etny. Ak okrem vylihovania na pláži radi trávite čas aj aktívne, prečo si neobjednať výstup k jednému z kráterov Etny? Presne tak - táto sopka vzbudzuje rešpekt, no aj údiv. A vy si ju môžete z Katánie pozrieť naozaj zblízka. Svoje stopy zanechala aj na povrchu - hrad Ursino teraz nájdete až kilometer od pobrežia, hoci kedysi stál rovno pri mori. Podobný osud stihol aj hrad Aci - ten stál kedysi na samostatnom ostrove, až kým ho láva z Etny nespojila so Sicíliou. A na povrchu je toho ešte omnoho viac - vrátane krásnej Katedrály sv. Agáty, nikdy nedokončeného Benediktínskeho kláštora, fontány Liotru a dokonca i blšieho trhu Fera ‘o Luni, ktorý poteší všetkých milovníkov starožitností. Presvedčili sme vás? Kúpte si obojsmernú letenku z Košíc do Katánie iba s 1 prestupom vo Viedni a užite si slnečné Taliansko za super cenu.