Začnite vyhľadávať

hore

Abú Dhabí

Rušné veľkomesto žijúce svojím vlastným životom

Posledné roky sú Spojené Arabské Emiráty skloňované čoraz častejšie. Vďaka svojmu prírodnému bohatstvu, ktoré predstavujú zásoby ropy a zemného plynu, patrí krajina medzi najbohatšie na svete.


Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Najväčším a najbohatším spomedzi Emirátov je Abú Dhabí, ktorý sa nachádza na rovnomennom ostrove a od pevniny je oddelený len morským prieplavom. Nakoľko má viac ako 400 000 obyvateľov, Abú Dhabí patrí medzi najväčšie ľudské výtvory v histórii. Taktiež je to najzelenšie mesto postavené na púšti.

Navštívte krajinu luxusu, šejkov, skla a betónu, ktorá je postavená uprostred púšte.

Pri návšteve Abú Dhabí a Emirátov ako takých vás uchváti moderná architektúra a mrakodrapy smerujúce k nebu. Je to krajina nového tisícročia, ktorá vyrástla z piesku za neuveriteľne krátky čas. Podobne na tom je aj Dubaj, ktorý je od Abú Dhabí vzdialený cca 100 km a je jednou z najvyhľadávanejších destinácií posledných rokov.

Navštívte nádherné paláce, mešity, zavítajte do starého paláca Al-Husn a nenechajte si újsť ani návštevu najstaršej štvrte Abú Dhabí, ktorá sa nazýva Batin. K mestu neodmysliteľne patria aj trhoviská, tzv. súky, ktoré nájdete doslova na každom rohu. Najznámejším trhoviskom je Zlatý trh, ktorý má podobu tradičného arabského bazáru.

Po únavných prechádzkach mestom si môžete odpočinúť v zelených alejách paliem, v parkoch s osviežujúcimi vodotryskami alebo na piesočnatých plážach. Pri návšteve mesta zavítajte do malebnej oblasti Corniche, ktorú lemujú nádherné záhrady. Prídete až k umelo vybudovanému ostrovu Lulu s lagúnou a umelými plážami s červeným pieskom.

Pre občanov Slovenska platí pri cestovaní do Spojených Arabských Emirátov na maximálne 30 dní bezvízový styk. Platnosť cestovného pasu musí byť aspoň 6 mesiacov od vstupu do krajiny, osoba nesmie mať z minulosti zákaz vstupu do SAE a v cestovnom pase nesmie byť záznam o vstupe do štátu Izrael.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.