Začnite vyhľadávať

hore

Antalya

Turecká kráska

Od výletov k historickým pamiatkam cez zábavné aktivity pre každého. V Antályi si príde na svoje každý, malý aj veľký.


Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Antalya je najväčším mestom Tureckej republiky, ktoré sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora. Vďaka popularite a obľúbenosti Tureckej riviéry ju na pobreží lemuje množstvo rozsiahlych letovísk, ktoré sú každým rokom viac a viac obľúbené. Spoznajte Antalyu a presvedčte sa sami.

Zaleťte si z letiska Košice na vodnú fajku do jej rodiska. Verte nám, že v Antalyi vám bude chutiť úplne inak.

Antalya má bohatú históriu, a preto sa nie je čo čudovať, že jej historická časť je hotovým labyrintom pôsobivých uličiek plných pamiatok a zaujímavostí. Vznik tejto najstaršej štvrte zvanej Kaleici sa datuje do 5. – 6. storočia. Hlavné centrum Kaleici tvorí historicky najvýznamnejšia ulica Hesapci, ktorá spája Hadriánovu bránu – hlavný orientačný bod a hlavný vstup do historickej časti s vežou Hidirlik Kulesi. Atmosféra typických bazárov vám zase sprostredkuje tú pravú vôňu orientu.

Jednu z najvýznamnejších zbierok antického umenia môžete vidieť v miestnom Archeologickom múzeu. Ďalším z múzeí, ktoré skrývajú naozaj zaujímavé kúsky je etnografické múzeum Suna – Inan Kirac Kaleici Museum. Okrem toho sa dá z Antalye podniknúť celá rada výletov. Asi 14 km na západ ležia nádherné Dudenské vodopády s jaskyňami, z ktorých jaskyňa Karain skrýva najstaršie paleolitické maľby na území Turecka. Ak sa vydáte opačným smerom, nájdete jedno z najstarších kresťanských sídel Malej Ázie – Perge, ktorého súčasťou je okrem iného antický štadión a divadlo. Jednou z tureckých samozrejmostí je bohatý nočný život. V meste sa nachádza veľa diskoték uskutočňovaných priamo pod holým nebom a nechýbajú ani typické turecké reštaurácie, kaviarne a bary.

Ak si chcete užiť dokonalé pláže s nádherným tyrkysovým morom, Antalya bude tým správnym miestom. A kedy sa oplatí Antalyiu navštíviť? Príjemné počasie na dovolenku spojenú s výletmi a prehliadkami pamiatok je v apríli až máji. Leto v Antalyi je zvyčajne horúce. Teploty sa pohybujú priemerne medzi 30-40°C. Zima býva chladnejšia, teda ideálna na spoznávanie histórie, kultúry a predovšetkým jedla.  Leťte z Košíc na krídlach Austrian airlines až do nádherej Antalye.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.