Začnite vyhľadávať

hore

Baku

Neobjavený kus sveta

Baku, hlavné mesto Azerbajdžanu, je zvláštnym miestom. Akoby to boli dva rozdielne svety, ktoré niekto zobral a spojil do jedného celku.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Baku je turistami neobjavený kus sveta, ktorý toho naozaj veľa skrýva. Toto pulzujúce mesto rozkladajúce sa v údolí pri prístave v Kaspickom mori však svojim návštevníkom vyráža dych. Nie len nádherná moderná architektúra, ale rovnako tak bohatá kultúra a príjemne pôsobiaci miestni zanechajú na každom, kto Baku navštívi, veľmi dobrý dojem.

Všetky slová sú zbytočné. Baku je mesto, ktoré jednoznačne musíte zažiť na vlastnej koži.

Dominantou mesta sú rozhodne Flame Towers, tri veže pripomínajúce plamene, ktoré slúžia aj ako obrovská televízia – na povrchu mrakodrapov sa môžu premietať rôzne animácie. Už pri prvom pohľade na Flame Towers vám ich luxus a majestátnosť vezme slová z úst. A prečo sa podobajú práve na pl

amene? Sú symbolom Azerbajdžanu, a aj preto sa mu hovorí „krajina ohňa“. V Baku okrem mrakodrapov nájdete aj množstvo krásnych parkov, reštaurácií, promenád na nábreží a rovnako aj nádherné nové letisko.

Vďaka Turkish Airlines máte teraz nadosah spiatočné letenky z Košíc do Baku už od fantastických 389 EUR. Termín vašej cesty si môžete vybrať medzi dátumami 26. októbra 2016 až 23. apríla 2018, mimo termínov 20. december – 31. december 2016. Ale pozor! Letenky si môžete zakúpiť len do konca novembra (30.11.2016). Nezabudnite však, že na vstup do Azerbajdžanu potrebujete víza.

Teraz máte možnosť letieť do Azerbajdžanu priamo z Košíc. Využite to!