Začnite vyhľadávať

hore

Neobjavený kus sveta

Baku, hlavné mesto Azerbajdžanu, je zvláštnym miestom. Akoby to boli dva rozdielne svety, ktoré niekto zobral a spojil do jedného celku.

Baku je turistami neobjavený kus sveta, ktorý toho naozaj veľa skrýva. Toto pulzujúce mesto rozkladajúce sa v údolí pri prístave v Kaspickom mori však svojim návštevníkom vyráža dych. Nielen nádherná moderná architektúra, ale rovnako tak bohatá kultúra a príjemne pôsobiaci miestni zanechajú na každom, kto Baku navštívi, veľmi dobrý dojem. Všetky slová sú zbytočné. Baku je mesto, ktoré jednoznačne musíte zažiť na vlastnej koži.

Dominantou mesta sú rozhodne Flame Towers, tri veže pripomínajúce plamene, ktoré slúžia aj ako obrovská televízia – na povrchu mrakodrapov sa môžu premietať rôzne animácie. Už pri prvom pohľade na Flame Towers vám ich luxus a majestátnosť vezme slová z úst. V komplexe sa nachádzajú kancelárie, apartmány aj 5* hotel Fairmont, ktorý ulahodí aj tej najnáročnejšej kliente.  A prečo sa podobajú veže práve na plamene? Sú symbolom Azerbajdžanu, a aj preto sa mu hovorí „krajina ohňa“. V Baku okrem mrakodrapov nájdete aj množstvo krásnych parkov, reštaurácií, promenád na nábreží a rovnako aj nádherné nové letisko. Z parkov sa učite oplatí navštíviť Philarmonic gardens, ktorému dominuje čarovná fontána z dielne francúzskych architektov.

 

 

Letenky od 328 €