Začnite vyhľadávať

hore

Bali

Ostrov bohov a démonov

Objavte jeden z najkrajších ostrovov na svete, ktorý sa ukrýva na juhu Indonézie! Rôznorodé pláže, exotické chute, fascinujúci podmorský svet, raj surferov a magické vnútrozemie. To všetko a ešte viac vám ponúka ostrov Bali, na ktorý si už viete zaletieť aj z Košíc len s jedným prestupom. Využite túto skvelú príležitosť a okúste kúsok indického raja!


Táto akcia na Exotiku s odletom z Košíc je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Ostrov Bali leží v Indonézii na západnom konci súostrovia Malé Sundy. Západne od Bali sa nachádza ostrov Jáva a na východe zase ostrov Lombok. Ostrov Bali leží približne 900 kilometrov južne od rovníka a vďaka tomu sú tu dni stále rovnako dlhé. Ideálny čas kedy si z Košíc zaletieť na Bali sú letné mesiace. Aby ste sa však vyhli tým najvyšším teplotám, neznesiteľnej vlhkosti a nebezpečnému slnku, ideálne obdobie pre pobyt na Bali je preto začiatok a koniec hlavnej sezóny (apríl – jún/október – november). Obdobie dažďov trvá na Bali od októbra do marca, no aj napriek častejším dažďom je tu príjemne a teplo.

Zelené pláne, ryžové a čajovníkové plantáže, husté pralesy a stále živé sopky vám vyrazia dych. Až tu človek objaví pravú Indonéziu, ktorá ešte nie je ovplyvnená turizmom.

Bali je ideálnou dovolenkovou destináciou pre dobrodruhov, surferov, gastronomických nadšencov, ale aj vyhľadávačov pokoja a relaxu. Indonézske krajiny, medzi ktoré patrí aj ostrov Bali sa môžu pochváliť bohatou kultúrou a históriou. Na množstvo hinduistických chrámov a kultúrnych podujatí spojených s náboženstvom narazíte na každom rohu. Dôvod, prečo sa Bali nazýva ostrov bohov a démonov zistíte ihneď.  Ak vám nejde len o morský vánok, slnko, vlny a vylihovanie na pláži, vyberte sa do vnútrozemia! Zelené pláne, ryžové a čajovníkové plantáže, husté pralesy a stále živé sopky vám vyrazia dych. Až tu človek objaví pravú Indonéziu, ktorá ešte nie je ovplyvnená turizmom.

Návšteva každej exotickej krajiny so sebou prináša aj zmenu jedálnička. Pripravte sa na exotický zážitok v podobe rôznych jedál, ovocia, zeleniny, ale aj samotnej prípravy jedla. Aby ste sa vyhli zbytočným nevoľnostiam a problémom, zvážte očkovanie na brušný týfus a pribalenie si domácej pálenky na dezinfekciu (povolený 1 liter na 1 osobu). Každé ovocie aj zeleninu si pred zjedením umyte alebo rovno zbavte vrchnej šupky.

Občania SR pri vstupe na územie Thajského kráľovstva za účelom turistiky sú oslobodení od vízovej povinnosti na dobu najviac 30 dní. Od 31. 12. 2016 môžu občania SR bez víz vstúpiť do Thajska cez pozemný hraničný priechod len dvakrát v priebehu kalendárneho roka. Viac informácií ohľadom vstupu do Thajska nájdete tu – TU

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.