Začnite vyhľadávať

hore

Benátky orientu

Hlavné mesto Thajska, v ktorom sa bije tradičný svet so západnými kultúrami. Bangkok je výnimočné veľkomesto, aké nikde inde v Ázii nenájdete. Unikátna zmes kultúry, nočný život, história, ale aj moderná doba ovplyvňuje túto niekdajšiu rybársku dedinku.

Bangkok je bláznivý, rušný, plný vysokých budov, malých uličiek a trhov. Pravidlá pre dopravu tu poznajú len domáci, takže pozor! V meste cítiť silný vplyv náboženstva. Nájdete tu množstvo chrámov a palácov, ale na to, aby ste prešli všetko, potrebujete viac ako len pár dní.

Hovorí sa, že Bangkok si buď zamilujete alebo sa tam viac nevrátite. Dajte mu šancu! Atmosféra, ktorou Bangkok pulzuje je unikátna a nezažijete ju len tak niekde.

Za najkrajší chrám v Bangkoku sa považuje Grand Palace. Zlaté veže a sochy v kombinácii s pestrými modrými stĺpmi a vežičkami svietia v slnečných lúčoch doslova ako poklad. No ten pravý poklad sa ukrýva až vo vnútri chrámu. 66-metrov vysoká socha smaragdového Buddhu, ktorá bola vyrezaná z jediného kusu nefritu a dotknúť sa ho môže len kráľ. Medzi ďalšie (chrámové) „turistické klasiky“, ktoré by ste nemali vynechať, patria chrámy – Wat Pho, Wat Phra Kaeo a chrám svitania Wat Arun. Každý je iný a ukrýva niečo svojské.

Prezývku “Benátky Orientu” nedostal Bangkok pre nič za nič. Rovnako ako Benátky, aj Bangkok je poprepletaný sieťou kanálov. Za najzaujímavejší a najpríjemnejší plávajúci trh označujú ľudia trh Khlong Lat Mayom, ktorý leží na západ od rieky Chao Phraya.

O Bangkoku je známe, že každá štvrť je iná. Štvrť Rattanakosin je starou časťou mesta a nachádza sa v nej väčšina chrámov a palácov. Štvrť Sukhumvit ponúka prepojenie kozmopolitného vplyvu a tradičnej thajskej kultúry: moderné reštaurácie, bary, veľké moderné obchodné domy, luxusné hotely, no na každom kroku cítite tradičnosť thajskej kultúry a zvykov. Siam je štvrť, ktorá je centrom nákupov. Khao San Road je ulica, na ktorej sa zastaví skoro každý turista. Hlavne tí, ktorí majú nízky rozpočet a cestujú s batohmi na chrbte, teda dobrodruhovia. Khao San im ponúka skvelé jedlo, nákupy, lacné ubytovanie, zábavu 24 hodín denne, suveníry, masáže a množstvo ďalších atrakcií, ktoré neustále lákajú cestovateľov z celého sveta. Úplným opakom je štvrť Sathorn, ktorá je pokrytá výškovými budovami, modernými stavbami a veľkými obchodnými domami.

Ak patríte medzi gurmánov a baví vás objavovať nové chute a jedlá, ktoré ale nie vždy viete identifikovať, v Bangkoku si prídete na svoje. Ak nám neveríte, Foodtips ako jeden z najznámejších východoslovenských milovníkov jedla vás o tom presvedčí TU .

Letenky od 577 €