Začnite vyhľadávať

hore

Si, señora!

Barcelonu zbožňujeme! Do tohto mesta sa zamilujete postupne. Musíte ho navštíviť, stretnúť sa s jeho obyvateľmi, túlať sa uličkami a pocítiť neopakovateľný pulz jeho života. Prežite s nami na malú chvíľu pocit každého Barcelončana a užívajte si maličkosti, v ktorých sa ukrýva veľkosť tohto mesta. Takto ostatne Barcelona navždy vo vašom srdci.

Najlepšia vec na Španielsku je jeho diverzita, čo z neho robí unikátne miesto na zemi. Každý región má svoje vlastné špecifické tradície. Obzvlášť Katalánci, obyvatelia autonómnej oblasti Španielska, do ktorej patrí aj Barcelona, sú hrdí na svoje tradície a kultúru. A povieme vám, majú byť na čo! Od zvyšku obyvateľov ich v prvom rade odlišuje ich katalánsky jazyk, ktorý robí ich literatúru, filmy, divadlo a hudbu veľmi zaujímavou záležitosťou.
Naplánujte si cestu ešte dnes a presvedčte sa o výnimočnosti Barcelony osobne.

Každý návštevník Barcelony by mal navštíviť jednu z najdlhších a najznámejších ulíc v Európe. Vybrujúca a plná života, taká je Las Lambras. Podmaní si vás obchodmi a malými kaviarničkami, z ktorých môžete sledovať okoloidúcich a vychutnávať si Barcelonu plnými dúškami. Na Slovensku chlebíčky, v Barcelone tapas! Koncept servírovania rozmanitého jedla v malých porciách zaručuje, že sa vaše chuťové poháriky môžu tešiť na výnimočný gurmánsky zážitok.

Len málo miest na svete tak dokonale a harmonicky spája hory a pláž. Ak ste milovníkom oboch, vzdať sa nemusíte ani jedného. Môže sa vám totiž jednoducho stať, že po nenáročnej túre sa ocitnete na prekrásnej, slnkom zaliatej pláži a oddýchnete si tak, ako to je možné len v Barcelone.

Gaudí je Barcelona a Barcelona je Gaudí. Tento fenomenálny vizionár architektúry postavil svetoznámy symbol mesta, ktorý v sebe ukrýva nielen umenie, ale aj vizuálne zobrazenie tajuplnosti viery – La Sagrada Familia je miesto, ktoré jednoducho musíte navštíviť. Tu však majstrovstvo architekta nekončí. Prejsť sa môžete aj po záhrade plnej avantgardy, ktorá sa zaraďuje medzi najkrajšie a najoriginálnejšie miesta na svete. Park Güell pri návšteve Barcelony nemôžete vynechať. 

Hlavné mesto Katalánska má krásnu panorámu, ktorú tvoria symbolické budovy ako napríklad La Pedrera, La Sagrada Familia alebo De Agbar Tower. Vychutnať si ich z výšky je to najlepšie, čo môžete urobiť, obzvlášť na začiatku alebo na konci dňa, keď sa Barcelona postupne ponorí do tmy. Stanete sa tak svedkom ohnivočerveného nebeského divadla. Slnko už v tejto časti dňa nepáli. Ustupuje, aby prenechalo miesto pulzujúcemu nočnému životu kozmopolitného mesta.

Letenky od 149 €