Začnite vyhľadávať

hore

Srdce moderného Nemecka

Hlavné mesto Nemecka, Berlín, nebolo z Košíc nikdy tak dostupné ako teraz. Vďaka leteckej spoločnosti Austrian si viete z Košíc zaletieť pohodlne a rýchlo aj do nemeckých metropol, medzi ktoré sa radí aj Berlín.

Nemecko ponúka cestovateľom naozajstné poklady, ktoré sú ukryté po celej krajine. Jedným z nich je aj jeho hlavné mesto Berlín. Je unikátnym, dynamickým a kreatívnym mestom plným umenia. Nakoľko patrí medzi hlavné európske metropoly je významným centrom kultúry, politiky, médií a vedy. Svoj domov tu našli svetoznáme univerzity, výskumné inštitúcie, športové podujatia, orchestre, múzeá, ale aj významné osobnosti.
Zaleťte si z Košíc do Berlína len s jedným prestupom.

Aj pre tých najnáročnejších cestovateľov je Berlín veľmi ideálnym miesto na strávenie ich dovolenky. Je známy pre jeho festivaly, rozmanitú architektúru, bohatý nočný život, súčasné umenie, rozsiahlu sieť verejnej dopravy a pre jeho vysoký životný štandard. Objavte krásy tohto jedinečného mesta, ktoré si prešlo mnohými historickými udalosťami!

Zoznámte sa s Berlínom a navštívte niektoré z veľkého množstva múzeí či galérií alebo svetovo známe pamiatky. Medzi najznámejšie patria Pergamonské, Egyptské či Židovské múzeum, budova Ríšskeho snemu Reichstag, Brandenburská brána, svetoznáma trieda Unter den Linden, rovnako ako aj Karl-Marx-Allee, zámok Charlottenburg, bývalý priechod Checkpoint Charlie, zvyšok Berlínskeho múru,  East Side Gallery, televízna veža Fernsehturm alebo bývalé “východné a západné” centrá mesta Kurfürstendamm a Alexanderplatz, či nový komplex na Postupimskom námestí.

Jednou z najpôsobivejších pamiatok, ktoré by nemal vynechať žiadny návštevník Berlína je jednoznačne Židovský pamätník, ktorý sa skladá z viac ako 2500 betónových pilierov.
Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.

Letenky od 169 €