Začnite vyhľadávať

hore

Bogota

Kolumbijský gigant v nadmorskej výške Gerlachu

Citadela juhoamerickej Kolumbie, ktorá okupuje prostredie ohromného pohoria Andy, je miesto, kde si každý človek príde na svoje.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Bogota, hlavné mesto Kolumbie, s počtom obyvateľov blížiacim sa ku desiatim miliónom je mnohými považovaná za srdce krajiny. Svoje mohutné krídla plné nočného života rozprestiera vo výške zrovnateľnej s naším Gerlachovským štítom. Ostré štíty juhoamerických Ánd, ktoré dopĺňajú nádhernú scenériu celého mesta, sú viditeľné už z diaľky a poskytujú návštevníkom ideálny orientačný bod.

 

Navštívte mesto plné kontrastu, kultúry, histórie a prírody, ktoré nenechá žiadneho návštevníka chladným.

Návštevníkov Bogoty ihneď uchváti kontrast, ktorý v meste panuje medzi hektickým rušným životom biznismenov a pokojným plynulým životom lokálnych predavačov na trhu Plaza de Mercado de Paloquemao. Zároveň sa nedá nepovšimnúť si tieň, ktorý vrhajú moderné mrakodrapy na stáročia staré námestia a kostoly.

V meste si každý príde na svoje. Od svetoznámych univerzít cez sídla nadnárodných korporátov až po trojpruhové cyklistické trasy. Bogota má jednoducho všetko. Navštívte dištrikt La Candelaria, ktorý zohral kľúčovú rolu v histórii nezávislosti Kolumbie, ako aj celej Južnej Ameriky. Nachádza sa tu množstvo múzeí a kostolov, medzi ktoré patria napríklad červeno-biely kostol El Carmen a najznámejší kostol La Candelaria, po ktorom dostala celá oblasť svoje meno.

Po dôkladnom preskúmaní historického centra si človek môže vydýchnuť od rýchleho mestského života hodinovým výstupom po dláždenom chodníku na horu Cerro de Monserrate, odkiaľ sa návštevníkovi ponúka nádherný panoramatický výhľad na rozľahlú Bogotu. Pre Slovákov platí bezvízový styk do Kolumbie až do dĺžky 90tich dní.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži.