Začnite vyhľadávať

hore

Bologna – talianska špecialita na dvoch kolesách

Prepletená tunelmi, milovaná motoristami, rozvoňaná cestovinami. “Malé Benátky” sú ideálnou destináciou pre všetkých, ktorí chcú spoznať a ochutnať pravé Taliansko. Vyberte sa do Bologne z Košíc.

V Bologni nepotrebujete mobil, aby ste sa so svojimi blízkymi bezdrôtovo spojili. Vyskúšajte si stredoveký telefón v Palazzo del Podestà. Stačí sa postaviť do správneho rohu miestnosti.

V Bologni nepotrebujete auto. Toto talianske mesto miluje bicykle tak veľmi, že prestavalo bývalý letecký kryt na ich úschovňu. Na dvoch kolesách je vďaka tomu v Bologni všetko blízko. Či už zamierite najprv ku Katedrále San Luca, odkiaľ máte panoramatický výhľad na celé mesto, alebo k fontáne Neptúna, ktorého si bolončania ctili, pretože voda poháňala tkáčovne hodvábu. Počas jazdy sa nezabudnite pokochať 100 vežami, ktoré toto mesto kedysi (zrejme) chránili.

Niežeby Bologna neholdovala aj autám – práve naopak. Ak milujete motorové športy, múzeám vozidiel značiek ako Ferrari, Maserati, Lamborghini či Ducati sa potešíte bez ohľadu na to, ako sa k nim dopravíte.

A čo by to bola Bologna bez slávnej omáčky? V jej rodisku by ste ju však mali hľadať pod názvom “ragu”. A nielen to, dostanete ju iba s cestovinami tagliatelle. Tie pochádzajú práve odtiaľto a ich šírka je presne určená. Ako? Vďaka najvyššej naklonenej veži v Taliansku – Asinelli. Tú nájdete práve v Bologni. Tagliatelle sú 12 270-krát užšie ako Asinelli. Nie je to jediná pochúťka, ktorá tu vznikla – tortellini, mortadella i mascarpone majú rodisko práve tu. Ak patríte medzi labužníkov, najväčší food park na svete FICO Eataly World je vašou povinnou zastávkou.

A čo robiť po večeroch? Napríklad si užiť romantiku na námestí Piazza Maggiore, kde si v lete môžete užiť letné kino priamo pod talianskymi hviezdami.

Tak čo, tečú vám už slinky? Kúpte si obojsmernú letenku do Bologne a vyberte sa tam z Košíc iba s jedným prestupom.

Letenky od 158 €