Začnite vyhľadávať

hore

Svet dvoch tvárí

India je siedma najväčšia a druhá najľudnatejšia krajina na svete. Je plná kontrastov, na ktoré sa nikdy dokonale nepripravíte.

Aj tí najskúsenejší cestovatelia a dobrodruhovia hovoria o Indii ako o svete dvoch tvárí. Na jednej strane prekrásna krajina hýriaca farbami, dokonalá príroda v blízkosti Himalájí, ohromujúce stavby pokryté zlatom postavené za čias cisárov, kedy India patrila medzi najbohatšie krajiny sveta. Na strane druhej neskutočná chudoba a kultúra, ktorá sa k tej našej ani len nepribližuje.

Návšteva Indie vás veľa naučí. Po príchode domov si uvedomíte, aké bohatstvo máte – a že materiálne veci nie sú v živote najdôležitejšie.

Mumbai (Bombaj) je najväčšie mesto Indie, ktoré vzniklo ako mesto rybárov. So svojou 22-miliónovou populáciou si zaslúži viac ako len jeden váš víkend. Nazýva sa tiež “Indický Hollywood” kvôli jeho veľkému filmovému priemyslu alebo “Mesto zlata” či “Brána do Indie”. Aby ste v meste navštívili všetky alebo aspoň väčšiu časť pamiatok, potrebujete naozaj dostatok času. Ak túžite navštíviť Indiu, tieto akciové letenky do Indie by ste mali využiť. Skvelá cena a len jeden prestup v Istanbule vás delí od vášho sna.

Čo ale rozhodne musíte vidieť je Brána do Indie. Je postavená na brehu Arabského mora a pripomína štátnu návštevu anglického kráľa Juraja V. v roku 1911. Brána sa stala symbolom mesta a je od nej nádherný výhľad na prístav. Počas objavovania mesta sa vám naskytne veľa krás, no aj veľa šokujúcich pohľadov na miestnu chudobu. Aj napriek tomu je Bombaj obchodné a finančné centrum s najväčším prístavom v Arabskom mori.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj svoju túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza! Presvedč sa o tom na vlastnej koži. Zaleť si z Košíc do Indie!

Letenky od 599 €