Začnite vyhľadávať

hore

Bratislava

Krásavica na Dunaji, ktorá denne víta návštevníkov z celého sveta.

Zaleťte si do nášho hlavného mesta a ušetrite nielen čas, ale aj nervy z cestovania vlakom či autom.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Naše najväčšie a zároveň hlavné mesto, Bratislava, svojimi možnosťami prekvapí nejedného východniara. Bratislavská oblasť patrí medzi päť najviac prosperujúcich regiónov Európskej únie. V posledných rokoch sa Bratislava stáva čoraz populárnejšiou turistickou destináciou, pričom sem ľudia prichádzajú zo všetkých kútov sveta.

Bratislava nebola nikdy bližšie! Využite priamy let z Košíc do Bratislavy pri vašich pracovných cestách či rýchlych výletoch na západ našej krajiny.

Centrum mesta leží hlavne na území dvoch rozľahlých námestí, Hlavnom a Hviezdoslavovom, ktoré fungujú ako dva významné orientačné majáky pre turistov. Mnohými nazývaná aj ako “Partyslava” má čo ponúknuť aj ľuďom vyhľadávajúcim kvalitný nočný život.

Medzi hlavné lákadlá patrí hlavne vychýrený Bratislavský hrad, ktorý pripomína obrátený stôl. Tento historický komplex kedysi slúžil ako sídlo uhorského kráľa a taktiež tu zasadal samotný uhorský snem. Pre každého Slováka je teda hrad povinná zastávka pri pátraní za históriou našej vlasti. Pri priaznivom počasí sa z hradu návštevníkom ponúka unikátny výhľad na celú Bratislavu, ba dokonca až na rakúske Alpy. Neváhajte si teda kúpiť letenky z Košíc do Bratislavy a pokochajte sa výhľadom na našu dunajskú dámu v plnej kráse.

Určite pridajte do svojho cestovateľského zoznamu aj gotický Dóm sv. Martina, v ktorom sa konali korunovácie mnohých uhorských kráľov. Na vrchole veže sa nachádza samotný model kráľovskej koruny. Za návštevu stojí aj hrad Devín, spomínaný v historickom diele Mor ho, na ktorom sa odohrávali smerodajné udalosti našich dejín alebo pamätník Slavín. Pri kúpe akciových leteniek z Košíc sa nemusia báť ani milovníci kozmopolitného života.

Bratislava je známa svojimi pestrými možnosťami nakupovania vďaka obchodným centrám ako Eurovea a Bory Mall, ktoré uspokoja túžby aj tých najväčších nákupných maniakov. Čo sa týka nočného života, ani v tomto naše hlavné mesto nezaostáva. Mnohé vychýrené kluby a bary sú otvorené do neskorého rána a každému dajú pocítiť, čo je to pravá zábava.

Lietajte z Košíc do Bratislavy a vymeňte auto či vlak za pohodlné a rýchlo lietadlo! Letisko Košice môže byť aj vaším štartom za novým dobrodružstvom. Neignoruj túžbu precestovať svet! Z Košíc do sveta to nie je iba fráza!