Začnite vyhľadávať

hore

Colombo

Perla Indického oceánu

Srí Lanka, ostrovný štát v Indickom oceáne, má mnoho názvov – Ostrov čaju, Ostrov klenotov či Perla Indického oceánu.


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


 

Pozdĺž celého pobrežia sa tiahnu zlatisté piesočnaté pláže, odkiaľ môžete sledovať romantický západ slnka. Pokiaľ sa ale vydáte hlbšie do vnútrozemia, prekvapia vás kopce pokryté sýtozelenými čajovými plantážami, kde usilovne pracujú miestne ženy, nad ktorými sa vznáša nádherná vôňa z blízkej čajovej továrne. Krásnych miest, ktoré jednoznačne musíte na Srí Lanke navštíviť, je ale oveľa viac.

Ostrov plný krás, ktorý vás zmení, môžete teraz navštíviť aj vy!

Za návštevu určite stojí večerný ceremoniál v chráme Budhovho zubu v Kandy, no rovnako tak neoľutujete ani nočný výstup na Adamovu horu. Pri návšteve ostrova by ste určite nemali zabudnúť ani na jeho hlavné mesto – Colombo. Je to fascinujúce miesto, kde sa stretávajú dávne tradície a moderný svet. Starodávne kultúrne pamiatky sa tu prelínajú s luxusnými hotelmi, reštauráciami a pestrým nočným životom.

Celý ostrov je duchovne založený, v každej jeho časti cítiť prevahu iného náboženstva. Návštevu akéhokoľvek hinduistického či budhistického chrámu určite neoľutujete. Spoznáte tu úplne inú stránku duchovna, akú poznáte z domova.

Tunajšia príroda je naozaj prenádherná. Voľne žijúce pávy, obrovské stáda byvolov, ktoré pasú malí chlapci, stáda kráv či kôz prechádzajúce sa po hlavných cestách. Stretnúť môžete tiež skupiny opíc, ktoré vám veľmi rady zapózujú, očaria vás dažďové pralesy a národné parky, ktoré ukrývajú poklady a nedotknuté pláže, z ktorých nechcete už nikdy odísť. Každý deň na Srí Lanke bude pre vás niečím výnimočný a prekvapujúci.

Domáci veria, že ak vám príroda dovolí uvidieť voľne žijúce slony, budete mať šťastie. Pohľad na tieto majestátne zvieratá žijúce vo voľnej prírode sa vám vryje do pamäti. Podvečerné hodiny v blízkosti sladkej vody môžu byť práve tým miestom, kde sa na vás šťastena usmeje.

Srí Lanka má bohužiaľ aj druhú tvár, ktorú by ste mali tak isto vidieť. Chudoba a jednoduchý životný štýl sa odzrkadlil na neporiadku a špine. Pohľad na ľudí, ktorí žijú skromne, bez majetkov, vás donúti zamyslieť sa, akí sme my na Slovensku “bohatí”.

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.