Začnite vyhľadávať

hore

Cyprus

Spoznajte jedinečný cyperský život na vlastnej koži

Nádherné pláže s trblietavým pieskom a azúrovým morom sa vám navždy vryjú do pamäti!


Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.


Cyprus je opradený mnohými legendami, jednou z nich je aj to, že práve tento ostrov bol domovom krásnej Afrodity. Predstavte si, že kráčate po rovnakých slnkom zaliatych plážach, po ktorých sa prechádzala aj bájna bohyňa lásky. Ak ste vášnivo zamilovaný a túžite sa konečne vysloviť, nie je krajšie miesto ako Afroditine skaly. Zažite romantickú plážovú prechádzku po Pissouri Bay (Limassol), Nissi Beach (Ayia Napa) či tzv. Golden Beach, kde hniezdia počas letných mesiacov korytnačky.

Ak ste milovníkom nočného života, od júla do augusta tu nájdete nekonečné možnosti, ako sa kvalitne “po cypersky” zabaviť.

Okrem trblietavých pláží si vás Cyprus získa historickými uličkami a nádhernými bulvármi, kde si môžete nakúpiť originálne suveníry, vychutnať pohár miestneho vína či tradičné cyperské pochúťky. Pri ochutnávke určite nevynechajte jemný syr halloumi, ktorý je pýchou ostrova či typické dezertné víno commandaria. Ak patríte medzi dovolenkových gurmánov, objednajte si v reštaurácii Meze, ktoré pozostáva z malých porcií tradičných pochúťok. V priebehu jedného večera tak okúsite celú cyperskú gastronómiu naraz.

Cyprus obývali aj mnohí grécki filozofi. Zrejme aj vďaka tomu je ostrov oázou pokoja, kde v každom stĺpe či základnom kameni cítite jeho veľkolepú históriu.  Ak by ste si mali vybrať iba jednu pamiatku, určite navštívte hrad St. Hilarion. Podľa legendy ho dala postaviť rozmarná víla, ktorá vábila miestnych pastierov. Vílu už na hrade zrejme nenájdete, môžete si však  vychutnať neopakovateľný výhľad na kontúry tohto majestátneho antického ostrova.

Nočný Cyprus je atrakciou samou o sebe. Po zotmení sa ulice plnia davom, ktorý sa ženie za tými najlepšími párty na ostrove!

Po prebdenej noci vás zobudia teplé slnečné lúče, o ktoré nemajú miestni na ostrove nikdy núdzu. Vedeli ste, že tento ostrov patrí medzi miesta s najstabilnejšou klímou? Svoju dovolenku si tak môžete naplánovať kedykoľvek bez toho, aby ste sa obávali dažďa či nepríjemných búrok.  Priemerná teplota dosahuje 24 °C a ročne si môžete vychutnať až 3000 tropických hodín.   Jedným z najvyhľadávanejších miest na ostrove je juhovýchodné mesto Larnaka. Nachádza sa v ňom nielen medzinárodné letisko, ale aj zaujímavé atrakcie, ktoré nikde inde v okolí nenájdete. Pre milovníkov histórie ponúka trojloďový kostol Sv. Lazara z 10. storočia, tureckú pevnosť s palmovou promenádou či mešitu Hala Sultan Tekke s hrobkou a kaplnkou Umy Haramy, ktorá ošetrovala samotného Mohameda. Ak ste viac vášnivým dobrodruhom ako historikom, nevynechajte jedinečnú možnosť potopiť sa k vraku Zenobie, ktorá stroskotala neďaleko mesta. V blízkosti tiež nájdete Larnaka Salt Lake, kde môžete obdivovať ružové plameniaky.

Malebný ostrov Cyprus a mesto Larnaka čakajú už len na váš prieskum. Neváhajte a využite priame spojenie z Košíc!