Začnite vyhľadávať

hore

Fascinujúce mesto, ktoré nesklame ani tých najnáročnejších.

 

Mekka luxusu a exotiky – aj takto sa hovorí o čarovnom arabskom Dubaji. Toto mesto je jednou z najvyhľadávanejších turistických destinácií a snom mnohých cestovateľov. Čo vlastne tento fascinujúci emirát ponúka a kedy je najvhodnejší čas na jeho návštevu?

 

KEDY CESTOVAŤ

Turistická sezóna v Dubaji trvá celý rok, v jeseni/zime sú tam však príjemné teploty a krásne slnečno. Návštevu by ste preto mali zvažovať od novembra do marca, keď teploty klesajú pod 30 ºC. Ak túžite utiecť v zime do tepla a užívať si hrejivé slnečné lúče zatiaľ čo ostatní vyťahujú zo skrine vetrovky, vyrazte práve do Dubaja. 

 

Burj Khalifa 

Ak sa ocitnete v Dubaji, „Khalífova“ veža musí byť pre vás povinnou zastávkou. Nestáva sa predsa každý deň, že stojíte pod najvyššou budovou na svete. Vyhliadka z 830 m výšky na celý Dubaj vám zaručí zážitok na celý život. Chcete ho ešte umocniť? Naplánujte si ho počas západu slnka. Krása, akú uvidíte, vám vezme dych.

 

Púštne safari

Byť v Dubaji a nepreviezť sa po púštnych dunách či ponoriť si nohy do červeného mäkkého piesku by malo byť ilegálne. Čaro Blízkeho východu predsa z veľkej časti predstavuje práve prelievajúci sa piesok, ktorý zdobí nekonečnú arabskú púšť. Čaká vás tam adrenalín v podobe jazdy na štvorkolke, terénnom automobile či sandboarding. Tento zážitok je zavŕšený delikátnou večerou v stane pod hviezdami pri arabskej hudbe a programe v podobe brušnej tanečnice. 

 

Múzeum budúcnosti

Ako bude vyzerať svet o 50 rokov? V Dubaji svoje fantázie zhmotnili do jedného vskutku impozantného múzea, aké nikde inde na svete nenájdete. Tento architektonický skvost vás upúta už z diaľky svojím tvarom aj fasádou, ktorá je pokrytá arabskou kaligrafiou. Nazrite za oponu budúcnosti a nechajte sa vtiahnuť do  roku 2071.

 

Starý Dubaj

Prepychový Dubaj nebol vždy plný odleskov z ozrutných mrakodrapov, pôvodné mesto pozostávalo z malých osád zasadených do piesku. Nazrieť do minulosti a života pôvodného obyvateľstva môžete aj dnes. Dubaj si tento historický klenot už 100 rokov stráži. Prihláste sa na obhliadku Al Bastakiya aj vy a prejdite sa medzi najstaršími obydliami emirátov. 

 

Ski Dubai

Slová ako „nemožné“ či „nedá“ sa v dubajskom slovníku nenájdete. Preto sa vás určite neprekvapí, že uprostred púšti nájdete aj lyžiarske stredisko. V Mall of the Emirates jednoducho nasadnete na sedačkovú lanovku a lyžujete. Zážitok umocňuje aj horská chata či kaviarne, ktoré dotvárajú atmosféru alpského strediska.

 

Dubai Parks and Resorts

Zábavné parky v Dubaji nastavujú latku celému svetu a ich atrakcie sú skutočným dôkazom toho, že fantázii sa medze nekladú. Vstúpte do sveta Šmolkov, Múmie, Kung-fu pandy, Hotela Transylvánie, Shreka či iných kultových animákov a zažite nekonečné možnosti zábavy, z ktorých vám zaručene padne sánka.

 

Dubaj z výšky 

Kde inde by sa nachádzala najdlhšia zipline na svete, ak nie v Spojených arabských emirátoch?  Guinnessový rekord si síce drží trasa nad Jebel Jais (2 h od Dubaja) so svojou dĺžkou 2,83 km, no riadnu dávku adrenalínu ponúka aj samotný Dubaj.  XLine Dubaj Marina vám ponúka adrenalínovú 1 km jazdu medzi mrakodrapmi, na ktorú si trúfajú len skutoční odvážlivci. Ak nemáte strach z výšok, toto bude zážitok, na ktorý budete do smrti s nadšením spomínať. 

 

Dubaj Frame

Ak si poviete, že vás už v Dubaji nemôže nič prekvapiť, postavia tam 150 m vysoký oceľovo-betonový rám, ktorý sa okamžite stane ikonou mesta. Kto by nechcel vyliezť na jeho vrchol a pokochať sa výhľadom na panorámu moderného Dubaja na jednej strane a toho starého na druhej? Tento gigant je skutočný unikát a oplatí sa ho v meste navštíviť. Na vyhliadku vám bude stačiť necelá hodinka, no pocit úžasu si so sebou ponesiete roky.

 

Nákupné centrá

Skutočný význam zážitkového nakupovania pochopíte až v Dubaji. V nákupných strediskách natrafíte na lyžiarsky svah, obrovské akvárium, podmorskú zoo, spievajúcu fontánu či detské mestečko KidZania. Najznámejšie a najunikátnejšie sú Mall of Emirates a Dubai Mall (najväčšie na svete). Čaká vás v nich nielen nespočetné množstvo obchodov, ale aj atrakcií, aké nikde inde na svete neuvidíte. Jednoducho povedané, ak hľadáte ozajstný nákupný raj, kúpte si letenky z Košíc do Dubaja. 

 

The Lake ride

Megalomanská tancujúca fontána je jedným z najväčších lákadiel v Dubaji. Každý večer rozžiari mesto a sledovať jej veľkolepú show je zážitkom na celý život. Nebol by to však Dubaj, ak by aj ten najintenzívnejší zážitok neumocnil ešte čímsi nevšedným.

Ak vám nestačí pozorovať predstavenia tancujúcej fontány z diaľky, môžete si zobrať vodný taxík “abra” v podobe tradičnej drevenej loďky a pozorovať celú show z tesnej blízkosti priamo z hladiny jazera.

 

Dubaj je jedinečnou príležitosťou vytvoriť si nezabudnuteľné a vzácne celoživotné zážitky.  Vydajte sa preskúmať novú kultúru, ktorá vo vás zanechá bohaté spomienky. Do Dubaja môžete cestovať letecky aj z Košíc s 1 krátkym prestupom vo Varšave s leteckou spoločnosťou LOT.

 

Túžite po Dubaji už túto zimu? Zakúpte si letenky s hotelom a raňajkami za akciové ceny na tomto odkaze: Lacné letenky (pelikan.sk)

 

Letenky od 569 €