Začnite vyhľadávať

hore

Dubaj

Objavte perlu arabského sveta, svet budúcnosti

Dubaj je nový svet, ktorý vás uchváti, ohromí, prekvapí, šokuje a hlavne presvedčí o tom, že keď majú ľudia odhodlanie byť najlepšími a tiež dostatok peňazí, dokážu všetko.

Na mieste, kde teraz Dubaj stojí, bola ešte nedávno len púšť a pár rybárskych dedín. Teraz je však všetko inak. Mesto sa rozrastá neuveriteľne rýchlo, mrakodrapy siahajú vysoko do oblakov a vy máte pocit, že vyrastajú doslova cez noc. Je to mesto vyspelých technológií, bohatstva, megalománie, kde luxus získal novú, honosnejšiu podobu. Za všetkým stojí mocná čierna tekutina, ktorá v tejto oblasti vyviera zo zeme. Vitajte v multinárodnom, aj keď stále arabskom, svete.

Čo je v ľudských silách postaviť, to si obyvatelia Emirátov postavia. Čo nie je, to si postavia tiež…

Dubaj vás prekvapí svojou pestrosťou. Nádherné rezidenčné paláce, islamské mešity, pestré beduínske trhy, oázy či ťavy sa tu miešajú so supermodernými mrakodrapmi, diaľnicami plnými najmodernejších automobilov, fontánami, parkami a luxusným spôsobom života. Tieto kontrasty navyše obklopuje horúca zlatistá púšť, exotická vegetácia, piesočnaté pláže a azúrové more.

Dubaj si jednoducho musíte užiť. Za návštevu rozhodne stojí jeho (neprehliadnuteľná) ikonická stavba, Burj Al Arab (Veža Arabov) – donedávna najvyšší a najluxusnejší hotel na svete. Je postavený na umelom ostrove vzdialenom od pevniny 280 metrov a svojou architektúrou pripomína plachetnicu.

Najlepšia sezóna na návštevu je zima. Vtedy je v Emirátoch okolo 25 až 30 stupňov. V lete teploty dosahujú neuveriteľných 50 stupňov a aj more je príliš teplé na to, aby osviežilo. Od vrcholu sezóny sa však, samozrejme, odvíjajú aj ceny. Nezabudnite, že pre návštevu Dubaja nesmiete mať v cestovnom pase záznam o vstupe do štátu Izrael.

Zámorie už dávno nie je tak vzdialené ako kedysi!