Dublin

Mesto, ktoré všetci milujú

Návšteva Írska patrí k nezabudnuteľným zážitkom, avšak prechádzka Dublinom sa vpíja priamo do duše. Nechajte sa vtiahnuť medzi historické kulisy starobylého mesta, v ktorom pulzuje život rušnej metropoly. Zaleťte si z Košíc do Dublina za prácou, rodinou alebo za dobrodružstvom!

Táto akcia je momentálne NEAKTUÁLNA. Nenechajte sa však odradiť! Na našej stránke nájdete ďalšie podobné akcie a skvelé tipy na pobyty v rôznych destináciách s odletom z Košíc. Sledujte nás pravidelne a dozviete sa vždy aktuálne akcie na letenky a pobyty kamkoľvek do sveta.

Dejiny Dublina siahajú viac ako tisíc rokov dozadu. Predstavte si, že kráčate po stopách kráľov, ktorí písali dejiny, či nasávate atmosféru miest, ktoré boli inšpiráciou svetových umelcov. V Dubline na vás dýcha história z každého rohu.

Vychutnajte si skvelý Guinness v najstaršom bare na svete alebo sa prejdite po najväčšom mestskom parku v Európe.

Navštívte Dublinský hrad, ktorý bol stáročia sídlom anglických panovníkov a nasledujte ich kroky po nádvorí či hradných záhradách. Ak túžite po troške oázy pokoja, určite by ste nemali vynechať ani majestátnu Katedrálu svätého Patrika. Literárnych znalcov a nadšencov poteší bohatá knižnica univerzity Trinity College. Medzi študentov univerzity patril aj Bram Stoker, autor románu Dracula. V jej knižnici nájdete diela, ktoré prežili viac ako 1200 rokov.

Atmosféru mesta môžete nasávať aj pri prechádzke v rušnej štvrti Temple bar. Za zvuku írskej hudby si tam môžete vychutnať skvelé pivo či whiskey v jednom z tradičných barov. Ak však chcete spoznať, ako vyzerá pravá írska zábava, odporúčame nepremeškať Dublin počas Dňa svätého Patrika (17. marec), keď sa celé Írsko oblečie dozelena a tancuje až do svitania. Smaragdové pivo patrí, samozrejme, medzi “topky”.  Tým, ktorí sa chcú pri degustácii aj niečo dozvedieť, odporúčame navštíviť pivovar Guinness či spoznať proces výroby jednej z najznámejších whiskey v Old Jameson Destillery.


Dublin je z letiska Košice dostupný len s jedným krátkym, 2 hodinovým prestupom v Londýne. Letenky z Košíc do Dublina teraz nájdete za skvelé ceny! Aj obľúbená destinácia ako Dublin je teraz dostupná z Košíc.  

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.