Začnite vyhľadávať

hore

Mesto, ktoré všetci milujú

Návšteva Írska patrí k nezabudnuteľným zážitkom, avšak prechádzka Dublinom sa vpíja priamo do duše. Nechajte sa vtiahnuť medzi historické kulisy starobylého mesta, v ktorom pulzuje život rušnej metropoly. Zaleťte si z Košíc do Dublinu za prácou, rodinou alebo za dobrodružstvom!

Dejiny Dublinu siahajú viac ako tisíc rokov dozadu. Predstavte si, že kráčate po stopách kráľov, ktorí písali dejiny, či nasávate atmosféru miest, ktoré boli inšpiráciou svetových umelcov. V Dubline na vás dýcha história z každého rohu.

Vychutnajte si skvelý Guinness v najstaršom bare na svete alebo sa prejdite po najväčšom mestskom parku v Európe.

Navštívte Dublinský hrad, ktorý bol stáročia sídlom anglických panovníkov a nasledujte ich kroky po nádvorí či hradných záhradách. Ak túžite po troške oázy pokoja, určite by ste nemali vynechať ani majestátnu Katedrálu svätého Patrika. Literárnych znalcov a nadšencov poteší bohatá knižnica univerzity Trinity College. Medzi študentov univerzity patril aj Bram Stoker, autor románu Dracula. V jej knižnici nájdete diela, ktoré prežili viac ako 1200 rokov.

Atmosféru mesta môžete nasávať aj pri prechádzke v rušnej štvrti Temple bar. Za zvuku írskej hudby si tam môžete vychutnať skvelé pivo či whiskey v jednom z tradičných barov. Mimochodom, domáci majú humor v krvi a po vtip nechodia ďaleko, nenechajte sa zlákať na poveru, že Guinness chutí v každom bare inak. Ak však chcete spoznať, ako vyzerá pravá írska zábava, odporúčame nepremeškať Dublin počas Dňa svätého Patrika (17. marec), keď sa celé Írsko oblečie do zelena a so smaragdovým pivom v ruke tancuje až do svitania. Tým, ktorí sa chcú pri degustácii aj niečo dozvedieť, odporúčame navštíviť pivovar Guinness či spoznať proces výroby jednej z najznámejších whiskey v Old Jameson Destillery. 

A keďže pivko treba vychodiť, naplánujte si prechádzku v parku Phoenix Park, ktorý je jeden z najväčších mestských parkov na svete starý až 350 rokov. Park je domovom dublinskej zoo, svoje sídlo tu má írsky prezident v President´s House, ponúka množstvo športových príležitostí a vidieť tu môžete aj stáda jeleňov, ktoré sa v ňom pohybujú.

 

Dublin je z letiska Košice dostupný priamymi linkami spoločnosti Ryanair.  Letenky z Košíc do Dublinu teraz nájdete za skvelé ceny!

Letisko Košice môže byť aj tvojím štartom za dobrodružstvom.

Letenky od 23 €