Začnite vyhľadávať

hore

Najpopulárnejšie mesto Chorvátska

Od krásneho Starého Mesta až po pláže a prírodné parky. To všetko nájdete v čarovnom meste Dubrovník. Na svoje si však prídu aj vyznávači chutného jedla, útulných kaviarní a obchodov.

Vedeli ste, že Dubrovník je od roku 1979 na zozname chránených pamiatok UNESCO? Starodávne úzke uličky, hradby staré tisíc rokov, múzeá či galérie z neho urobili poklad Balkánu. Stradun (z talianskeho Stradone), hlavná ulica v historickom Dubrovníku je hlavným centrom diania. 300 metrov dlhá dláždená ulica sa tiahne od brány Pile po bránu Ploče a nachádza sa tu napríklad františkánsky kláštor s lekárňou z 13. storočia, Chrám sv. Blažeja, Kostol sv. Spasiteľa, Mestskú zvonica, či Palác Sponza. Dubrovnícke hradby boli postavené v 13. storočí a ochraňovali Staré Mesto pred útokmi. Teraz sú otvorené pre návštevníkov, ktorí sa po nich môžu prejsť a vychutnať si krásne výhľady na mesto. Najúchvatnejší je však výhľad z vrchu Srd, kam vás odvezie moderná lanovka.

Staré Mesto je tiež známou filmovou lokáciou. Natáčali sa tam napríklad scény z obľúbeného televízneho seriálu Game of Thrones.

Dubrovník má niekoľko krásnych pláží. Medzi najznámejšie patria Banje Beach, Lapad Beach a Copacabana Beach, ktorá je populárna medzi rodinami s deťmi.  Ďalšou je Šunj Beach sa nachádza na ostrove Lopud, ktorý je dostupný loďou. Sveti Jakov Beach je na kopci nad Starým Mestom a ponúka nádherný výhľad. Väčšina z nich je platených, ale ponúkajú zariadenia a služby pre pohodlný deň na pláži.   Mesto má tiež veľmi bohatú gastronomickú scénu, ktorá sa zakladá na čerstvých morských plodoch, zelenine a bylinkách.   Určite ochutnajte tradičný dalmátsky dezert – rozata. Ide o hustý krém z vajíčok, múky a mlieka, ktorý sa podáva vychladený a poliaty sladkým karamelovým sirupom.     Nevynechajte ani syry, dalmatsky pršut (sušená a údená šunka), arancini (sušená pomarančová kôra), karamelizované mandle, sušené figy, olivový olej, ručne vyrábanú čokoládu, domáci likér či domáci bylinkový aperitív.

Letenky od 182 €