Začnite vyhľadávať

hore

Düsseldorf

Mesto s nádychom cestovateľského dobrodružstva

Západonemecká metropola Düsseldorf sa oficiálne pripísala do letového plánu letiska Košice už v októbri 2018, kedy bola linka Košice – Düsseldorf sprístupnená verejnosti. Až trikrát týždenne môžete navštíviť toto zaujímavé nemecké veľkomesto – pohodlne, rýchlo a za skvelé ceny s leteckou spoločnosťou Eurowings.

Rieka Rýn vkusne dopĺňa reliéf tohto európskeho mesta. Spoznať v ňom môžete bulvár Königsallee, obchodnú ulicu, ktorá sa ponukou a leskom vyrovná aj parížskemu Avenue Montaigne, staré mesto, v ktorom môžete ochutnať pravé Nemecko, nádherný zámok Benrath či cisársky palác Kaiserswerth na severe, množstvo galérií a múzeí alebo modernú časť mesta a množstvo ďalších vecí a miest, ktoré vás uchvátia. Jedno z najväčších miest v Nemecku, Düsseldorf, sa od nepamäti považuje za úspešné veľkomesto, ktoré sa s prehľadom vyrovná ostatným nemeckým metropolám. Mesto je známe svojou vysokou kvalitou života, vynikajúcou infraštruktúrou, modernou architektúrou, bohatou históriou, umeleckou či kultúrnou scénou a predovšetkým módnym priemyslom.

Pripíšte si na svoje konto nové dobrodružstvá. Zaleťte si z Košíc do Nemecka a spoznajte jeho krásy.

V Düsseldorfe nájdete množstvo moderných kaviarní a miest, ktoré ponúkajú vytúžený oddych. Ak však túžite naopak po oživení, bary v tomto nemeckom meste sú legendárnou ikonou nočného života. V historickej štvrti Alstadt alebo v prístave Medienhafen objavíte bary s avantgardnou architektúrou a monumentálnymi konštrukciami, ktoré vynikajú nad menšími budovami na okraji mesta. Navyše sa len málo miest môže pochváliť cenou za najkrajšie námestie v Nemecku. Práve Bugplatz v Düsseldorfe týmto ocenením potvrdzuje, že toto mesto patrí k najkrajším v krajine.

Takmer 300 barov a reštaurácií po celom Düsseldorfe sú vždy plné turistov a našincov, ktorí si pochutnávajú na dobrom nemeckom pive a jedle. Vďaka barom, ktoré sú natlačené vedľa seba na jednej ulici dostala táto časť mesta prezývku „najdlhší bar na svete”. Miestne puby sú známe grilovanými špecialitami, klobásou a chutnou zeleninou z lokálnych fariem, ktoré spestria váš zážitok.

Dostatok času si rezervujte aj na okolité mestečká a vidiek. Za váš prieskum stojí napríklad Kaiserswerth s okúzľujúcim historickým centrom. Budovy z 18. storočia vás prenesú v čase do historického Nemecka z čias stredovekých výbojov. Nájdete tu dokonca zrúcaniny hradu cisára Friedricha Barbarossu z 10. storočia. Ak navštívite Düsseldorf počas jari, leta alebo jesene, do Kaiserswerthu sa dostanete aj loďou, ktorá zakotví priamo v meste.  Zaleťte si z Košíc do Nemecka a objavte starú známu ‒ nemeckú kvalitu. Letisko Düsseldorf viete skvelo využiť aj na transfer pri vašej ceste ďalej do sveta alebo ako cieľovú destináciu pri vašej ceste do okolitých miest ako Kolín nad Rýnom, Bonn, Dortmund či Frankfurt nad Mohanom.