Začnite vyhľadávať

hore

Toskánsko na dlani

Ak sa túžite vydať po stopách renesancie, krásnych pamiatok, umeleckých diel a gastronomických skvostov, Florencia je na to ako stvorená.

Katedrála Santa Maria del Fiore je jedna z najkrajších v Taliansku. Ponúka nádherný výhľad na mesto a jej hlavnou atrakciou je veľkolepá kupola zasvätená sv. Márii. Určite by ste nemali vynechať ani návštevu umeleckej galérie Uffizi, ktorá je domovom najznámejších diel talianskych umelcov, vrátane Michelangela, Leonarda da Vinciho a Raffaela. Vedeli ste, že veľkolepý Pitti Palace bol kedysi sídlom rodu Mediciovcov a dodnes je symbolom sily vplyvnej aristokracie? V súčasnosti sa v ňom nachádza niekoľko múzeí, vrátane Galérie Palatina, kde si môžu turisti pozrieť umelecké diela od renesancie až po romantizmus. Ak vás lákajú skôr výhľady, vyvýšenina Piazzale Michelangelo bude pre vás naozajstným zážitkom. Pri západe slnka je ideálnym miestom na piknik. Florenciu tiež nesmiete opustiť, kým nezažijete atmosféru jej trhov. San Lorenzo je ideálnym miestom, na ktorom sa ponoríte do florentskej kultúry s ochutnávkou tradičných jedál, ale aj miestnych vín.

Jeden deň vám na prehliadku Florencie určite stačiť nebude. Toto mesto je totiž plné múzeí, galérií či záhrad, ktoré sa oplatí vidieť.

Kráľovské ubytovanie pre všetkých  Väčšina hotelov, rezidencií a víl je prevádzkovaná v historických budovách zo 16. až 18. storočia. Ubytovanie v nich je skutočným zážitkom s nádychom histórie a luxusu.  Špičková gastronómia  Toskánska kuchyňa je jednou z najznámejších a najobľúbenejších kuchýň v Taliansku a v celom svete. Je známe čerstvými surovinami, ako sú olivový olej, paradajky, syry, hovädzie mäso a víno Chianti. Tu je niekoľko jedál, ktoré by ste mali určite ochutnať pri návšteve Toskánska – Ribollita, Bistecca alla Fiorentina, Pappa al Pomodoro, Cantucci či Crostini Toscani.

Vyrazte na výlet do Toskánska letecky z Košíc s 1 krátkym prestupom.

Letenky od 169 €